Argentina - Chile

Argentina - Chile | foto: Reuters

Mladí fotbalisté budou hrát o titul s Argentinci

• 102
Toronto - Finálovým soupeřem českých fotbalistů na MS hráčů do 20 let bude v neděli Argentina. Největší favorit šampionátu vyhrál v semifinálovém utkání v Torontu nad Chile 3:0. Jihoamerické derby plné emocí dohrávali Chilané bez dvou vyloučených hráčů. Argentina obhajuje titul z roku 2005.

S Argentinou čeští fotbalisté 30. června do bojů na mistrovství světa vstupovali a v neděli od 21.15 budou zápasem o zlato se stejným soupeřem končit.

Utkání v základní skupině skončilo bezbrankovou remízou a pro Jihoameričany to byla jediná bodová ztráta. Ve všech následujících zápasech už Argentinci zvítězili; vyhráli skupinu a ve vyřazovacích bojích pokořili Polsko (3:1), Mexiko (1:0) a v noci na pátek i Chile (3:0).

Argentina - Chile 3:0

Souboj dvou jihoamerických týmů v semifinále končil divokými protesty ukřivděných Chilanů. Poražený tým těžce nesl fakt, že už od 15. minuty musel hrát v oslabení, které se pak navíc na závěrečnou čtvrthodinku dokonce zdvojnásobilo.

Hned zkraje zápasu byl vyloučen Medel, který po odpískání kopl míč do ležícího protihráče. Druhou červenou kartu pak německý sudí Stark ukázal v 77. minutě Currmillovi za přehnané protesty.

Když pak ve třetí minutě nastavení Moralez přidal třetí gól Argentiny, přerostly emoce únosnou mez. Na hřišti se objevili protestující Chilané z lavičky i několik diváků a sudí raději ihned ukončil utkání. Hřiště pak němečtí rozhodčí opouštěli pod sprškou odpadků.

Zápas byl nervózní až do poslední chvilky, ačkoliv bylo o postupujícím rozhodnuto prakticky už v úvodní čtvrthodině. Ještě předtím, než šli Chilané do oslabení, jim totiž dal Di Maria první gól. Byl to vůbec první míč v chilské brance na turnaji.

Po hodině hry vedení Argentiny pojistil brankou po Yacob po centru Moraleze, který v nastavení ještě dorážkou zblízka přidal třetí branku Moralez.

Argentincům radost z postupu kazí žluté karty, které připravily o účast ve finále kapitána Cahaise a střelce druhé branky Yacoba. Navíc Di Maria, autor prvního gólu, musel už v úvodu druhé půle odstoupit se zraněním.

Branky: 12. Di Maria, 65. Yacob, 90. Moralez. Rozhodčí: Stark - Salver, Wezel (všichni Něm.). ŽK: 10. Cahais, 61. Yacob - 40. Vidal, 41. Currmilla, 70. Godoy, 73. Suarez, 90. Isla. ČK: 15. Medel, 77. Currmilla (oba Chile). Poločas: 2:0.