Český kapitán Michal Uhlíř slaví gól na mistroství Evropy v malém fotbale - ilustrační foto. | foto: ČTK

Češi se v Brně utkají s Ruskem o evropský titul v malém fotbalu

• 2
Čeští reprezentanti si na mistrovství Evropy v malém fotbale v Brně zahrají o zlato. V semifinále porazil domácí výběr šestinásobné kontinentální šampiony z Rumunska 4:3 a v sobotu vyzvou Rusy, kteří porazili Maďarsko 3:0. Dva góly českého týmu vstřelil Patrik Levčík, po jednom přidali David Bednář a Michal Salák.

Rumuni se od úvodních minut dostali do velkého tlaku, z něhož ale vytěžili pouze nastřelenou tyč. Ve 12. minutě Mařík šikovně rozehrál trestný kop a Bednář otevřel skóre. Rumuni ale v závěru poločasu dvěma góly otočili výsledek.

Po změně stran se ale dvakrát prosadil Levčík a po chybě soupeře ještě zvýšil Salák. Rumuni ještě v nastaveném čase v oslabení snížili, porážku ale neodvrátili.

„Důležité bylo, že jsme přežili počáteční nápor s čistým kontem. Rumuni po inkasovaném gólu znervózněli. Hodně nám pomohl rychlý vyrovnávací gól po změně stran. Po něm už jsme měli zápas pod kontrolou,“ řekl novinářům Levčík.

Ve finále bude reprezentace bojovat od 20 hodin o první titul. Před šesti lety získali Češi stříbro a celkem čtyřikrát skončili na ME třetí.