Čeští reprezentanti v malém fotbale se radují z gólu.

Čeští reprezentanti v malém fotbale se radují z gólu. | foto: ČTK

Češi porazili na ME v malém fotbalu Bosnu a jsou v semifinále

• 5
Čeští reprezentanti v malém fotbalu porazili ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Brně Bosnu a Hercegovinu 4:0. Dva góly vstřelil Michal Salák, po jednom přidali František Hakl a Jan Koudelka. Český tým udržel ve čtvrtém utkání za sebou čisté konto, v pátek se v semifinále střetne s šestinásobnými mistry Evropy Rumuny, kteří porazili Francii 1:0.

Skóre otevřel ve 14. minutě po rohovém kopu Hakl, po změně stran znovu po rohu zvýšil Salák. Při sázce soupeře na riziko trefil střelou přes celé hřiště Tomáš Míca tyč prázdné branky a odražený míč poslal do sítě pohotově Salák. V přesilovce při vyloučení Beroviče zpečetil výhru Koudelka.

„Začátek byl z naší strany opatrný. Soupeř spoléhal na důslednou obranu a čekal, co uděláme. Ve druhém poločase jsme už měli hru pod kontrolou. Po dnešní výhře jsme splnili cíl, že budeme hrát o medaile,“ řekl novinářům Míca, který přihrávkami pomohl ke dvěma brankám.