Anglická fotbalistka Nikita Parrisová (vpravo) si nepadla do oka s Marií...

Anglická fotbalistka Nikita Parrisová (vpravo) si nepadla do oka s Marií Thórisdottir z Norska. | foto: Reuters

Angličanky si na fotbalovém šampionátu opět zahrají o medaile

• 1
Anglické fotbalistky si na mistrovství světa zahrají o medaile. V úvodním čtvrtfinále porazily v Le Havru norský výběr 3:0, jejich semifinálový soupeř vzejde z pátečního zápasu mezi domácí Francií a americkými obhájkyněmi titulu.

Tým vedený koučem Philem Nevillem obhájil postavení v nejlepší čtyřce.

Do trháku dostala Angličanky po nejrychlejším gólu tohoto MS Jill Scottová, která se prosadila po dvou minutách a sedmi sekundách.

Krátce před poločasovou pauzou zvýšila před zraky Davida Beckhama Ellen Whiteová a v 57. minutě i Lucy Bronzeová.

Debakl Norek mohla dokonat Nikita Parrisová, ale penaltu jí gólmanka Ingrid Hjelmsethová vyrazila. Před čtyřmi lety vybojovaly Angličanky bronz, což je zatím jejich jediná světová medaile.

Norsko - Anglie 0:3 (0:2)

Branky: 3. Scottová, 40. Whiteová, 57. Bronzeová. Rozhodčí: Lucila Venegasová (MEX). Asistentky: Mayte Chavezová (MEX), Enedina Caudillová (MEX). Čtvrtá rozhodčí: Katalin Kulcsarová (HUN). VAR: Massimiliano Irrati (ITA). ŽK:88. Thorisdottirová. Diváci: 21111.

Norsko Hjelmsethová – Woldová (85. S. Hansenová), Mjeldeová (C), Thorisdottirová, Mindeová – Saeviková (64. Utlandová), Risaová, Engenová, Reitenová (74. Eikelandová) – C. Hansenová, Herlovsenová.

Anglie Bardsleyová – Bronzeová, Houghtonová (C), Brightová, Stokesová – Walshová, Kirbyová (74. Stanwayová), Scottová – Parrisová (88. Dalyová), Whiteová, Dugganová (54. Meadová).