České fotbalistky deklasovaly Portugalky

• 1
Roudnice nad Labem - Česká fotbalová reprezentace žen si v Roudnici nad Labem v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa pohrála s Portugalkami a deklasovala je vysoko 6:0. Všechny branky nastřilely české fotbalistky už v prvním poločase. Dnešní výhrou si Češky upevnily druhé místo v tabulce za vedoucím Švédskem. Na šampionát do Číny se kvalifikuje pouze vítěz skupiny.

Skóre otevřela kapitánka Šmeralová, které adresovala ideální přihrávku Ščasná. Legionářka z Bayernu Mnichov poté dvěma přesnými trefami z přímých kopů zvýšila na tříbrankový rozdíl a bylo prakticky rozhodnuto. Ještě do poločasu se trefily Lucie Martínková, Chlumecká a z dalšího přímého kopu Pěničková.

Po změně stran český tým ubral plyn a Ščasná neproměnila pokutový kop, na suverénní výhře svěřenkyň Dušana Žovince se však nic nezměnilo.