Francouzský fotbalista Jonathan Bamba (v modrém ve výskoku) hlavičkuje před...

Francouzský fotbalista Jonathan Bamba (v modrém ve výskoku) hlavičkuje před anglickou brankou na ME hráčů do 21 let. | foto: AP

Francie na ME do 21 let sice nedala dvě penalty, ale koncovka jí vyšla

• 4
Francouzští fotbalisté do 21 let neproměnili na mistrovství Evropy proti Anglii dvě penalty, ale díky dvěma gólům v závěru zápasu přece jen zvítězili 2:1. V 89. minutě vyrovnal Jonathan Ikone a v páté nastavené minutě si Aaron Wan-Bissaka vstřelil vlastní branku.

V Ceseně mohl Francii poslat do vedení v 25. minutě Moussa Dembele, jenže pokutový kop neproměnil. Po hodině hry zahodil další penaltu Houssem Aouar, to už Angličané vedli po brance Phila Fodena.

Koncovku ale po vyloučení Hamzy Choudhuryho nezvládli a v úvodním utkání ve skupině C nezískali ani bod.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let

Rumunsko - Chorvatsko 4:1 (2:1)

Branky: 11. Puşcaş, 14. Hagi, 66. T. Baluța, 90+3. Petre - 18. Vlašić. Rozhodčí: Madden – Connor, Roome (všichni Skotsko). ŽK:31. Man, 33. Pașcanu, 87. Cicaldau - 22. Jakoliš.

Rumunsko Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – T. Baluța, Cicaldau – Man (84. Olaru), Hagi, Ivan (72. Coman) – Puşcaş (89. Petre).

Chorvatsko Posavec – Uremović, Benković, Katić, Sosa – Vlašić, Šunjić, Moro (68. Ivanušec) – Halilović (C) (77. Murić), Jakoliš, Brekalo (14. D. Bradarić).

Anglie - Francie 1:2 (0:0)

Branky: 57. Foden - 90. Ikoné, 90+6. Wan-Bissaka. Rozhodčí: Srdjan Jovanović – Uroš Stojković, Milan Mihajlović (vš. SRB). ŽK:49. Maddison, 90. Wan-Bissaka - 79. M. Dembélé. ČK:63. Choudhury.

Anglie Henderson – Wan-Bissaka, Tomori, Clarke-Salter (C), Jay Dasilva – Maddison, Choudhury, Foden – R. Sessegnon (77. Calvert-Lewin), Solanke (73. Mount), D. Gray (77. T. Abraham).

Francie Bernardoni – Dagba, Konaté, Upamecano, Ballo-Touré – Reine-Adélaïde, Tousart (C) (75. Mateta), Aouar (84. Thuram), Ikoné – M. Dembélé, Bamba (66. Ntcham).