PŘEKVAPENÍ. Rovníková Guinea postoupila do čtvrtfinále Afrického poháru. Její

PŘEKVAPENÍ. Rovníková Guinea postoupila do čtvrtfinále Afrického poháru. Její hráči slaví výhru nad Senegalem. | foto: AP

Africký pohár: Rovníková Guinea postupuje, překvapivě končí Senegal

• 0
Spolupořadatel afrického fotbalového šampionátu Rovníková Guinea si překvapivě už po druhém utkání základní skupiny zajistil účast ve čtvrtfinále. Domácí tým porazil 2:1 jednoho z favoritů na zisk titulu Senegal, jenž tak po druhé porážce senzačně končí.

O historickém vítězství rozhodla branka Davida Alvareze v nastaveném čase, po níž v jednom z nejmenších afrických států propukly oslavy.

Domácí vedli díky gólu Ibana Iyangy z 62. minuty, na který dokázal zareagovat vyrovnáním minutu před vypršením řádné hrací doby Moussa Sow z Lyonu. Po Alvarezově trefě ale zůstal Senegal bez bodu a nečekaně tak na šampionátu skončí. V kádru přitom měl kanonýra Newcastlu Dembu Ba či jeho budoucího spoluhráče Papisse Dembu Cissého, jenž po turnaji posílí anglické mužstvo z Freiburgu.

V druhém dnešním duelu skupiny A remizovala Libye 2:2 se Zambií a udržela si naději na postup. Oba zápasy začaly se zpožděním 75 minut, které pořadatelé potřebovali na uvedení trávníku do způsobilého stavu po tropické bouři.