Utkání blbec, řekl trenér Slavie

• 47
Jablonec - Od května roku 2001 čeká fotbalová Slavia na ligové vítězství nad Jabloncem. V neděli mohli slávisté dokonce prohrát. "Hlavně v prvním poločase nám Jablonec pěkně zatápěl," přiznal kapitán Radek Bejbl, s čerstvým monoklem nad pravým okem. Slavia dál drží jarní neporazitelnost, ovšem po třech výhrách v neděli remizovala 0:0. Ani jednou nevystřelila na branku.

"Takže ani gól jsme si nezasloužili," dodal Bejbl.

Přitom hosté měli před sebou lákavou představu: vítězství by je posunulo o čtyři body před třetí Spartu, krok za vedoucí Ostravu, která 20. kolo dohrává až dnes. "Žádná psychickou labilitu jsem neviděl, hráči nebrečeli, ustáli spoustu faulů, ale člověk musí být realista.
Vezeme plusový bod z venku, s tím spokojený jsem, s ofenzivou ne," řekl trenér Josef Csaplár.

Ocenil, jak výborně hrál Jablonec: "Ale kvalita našich ofenzivních hráčů je taková, že by se měla prodat daleko víc."

Místo kliček a dovedných přihrávek na jeden dotek Slavia ukázala spoustu chyb, kombinace vázla, mužstvo se v přechodu do útoku bořilo v lopotné hře. Bez chuti hrající Lukeš byl vystřídán už ve 36. minutě.

Pečlivě hlídaný špílmachr Koloušek jako by ztratil lehkost, útočníci dostali za celý zápas dvě gólové přihrávky, ale pokaždé minuli branku.

Účinkem se minuly i dlouhé pasy. Jablonecký brankář Špit musel často poskakovat a protahovat se, aby se ohřál. Byl téměř bez práce.

"Neřekl bych, že jsme hráli bezkrevně, spíš zbrkle. Vůbec jsme se nedostali do koncovky," usoudil kapitán Bejbl.

Zápas sledovali význační experti. Reprezentační trenér Karel Brückner, jeho asistenti Stejskal se Šilhavým i bývalá federální hvězda Lubomír Moravčík. V hledišti byl také zraněný reprezentant Tomáš Rosický. Od Slavie viděli první kloudnou akci až v 56. minutě.

"Nevím, co tomu chybělo. Těžko říct. Fakt nevím. A po vyloučení? To bylo jen bušení do vrat," hledal slova útočník Tomáš Došek.

Pravda, ani po vyloučení jabloneckého Smíška se hosté vůbec neprosadili, měli jen územní převahu. "Takovým zápasům říkám Utkání blbec. Proti deseti se hraje vždycky složitě. Každá chyba se může hodně vymstít,“ řekl slávistický kouč.

Příští utkání čeká Slavii v neděli, je to derby se Spartou. "Těšíme se. Bude to o to peprnější, že půjde o druhé místo," prohlásil brankář Radek Černý.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 33 24 7 2 70:23 79
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 21 5 7 74:38 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44