Tepličtí si na závěr zlepšili náladu

Teplice - Ambiciózní Teplice skončily v ligové tabulce na nelichotivém devátém místě a náladu si tak spravily alespoň vítězstvím 3:0 nad uvadajícím Zlínem. Ráz utkání, které sledovala chabá návštěva, dal už ve čtvrté minutě Mašek, jenž se po přestupu z Jablonce trefil poprvé.

Už po čtyřech minutách se skalní diváci, jichž přišly jen necelé dvě tisícovky, dočkali gólu.

Horváth našel přesnou přihrávkou Maška a ten poslal míč k pravé tyči. Hosté odpověděli pěknou střelou Lasoty, kterou však brankář Kolář chytil.

Útočně laděný fotbal pokračoval i nadále. V 11. minutě dostal míč za zlínskou obranu Benát, šel sám na branku, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče. Hlavička Veleby po Horváthově centru pak skončila nad brankou.

Zlín dobře kombinoval, ale s chutí hrající domácí kontrolovali hru. Možnost na vyrovnání měl ve 36. minutě zlínský Lasota, který se dostal k odraženému míči, ale jeho střelu z deseti metrů brankář Kolář kryl.

Ve 40. minutě po pěkné akci Doležala se ocitl v šanci Veleba, ale trefil jen dobře
postaveného brankáře Zlína.

Útočný fotbal pokračoval i po přestávce. Po chybě gólmana Nováka netrefil odkrytou branku Skála. V 56. minutě poslal na hřiště trenér Mareček dva čerstvé hráče, ale na hře hostí to nebylo příliš znát.

Domácí i nadále hru ovládali a prakticky k ničemu vážnějšímu svého soupeře nepustili. V 78. minutě se ocitl Veleba sám před brankou Zlína, ale gólman Novák mu jeho gólovou šanci zlikvidoval.

Po faulu na Velebu rozhodčí Čuřín nařídil penaltu a Verbíř ji s jistotou proměnil. V závěru se na hřiště dostali i mladíci v sestavě domácích a jeden z nich, teprve sedmnáctiletý Fenin dal po nejhezčí akci zápasu svůj premiérový gól v lize.

V nastaveném čase pak měl na hlavě podobný úspěch i osmnáctiletý Brožík, ale
jeho střelecký pokus skončil těsně vedle.

"Vyhráli jsme zaslouženě. Měli jsme prakticky zápas ve své režii a v jeho závěru i jsme své šance proměnili. Jsem rád, že se prosadili i mladí hráči, kteří budou jistě přínosem do dalších sezon," mínil Poštulka.

Na teplickou lavičku v příštím ročníku usedne právě trenér hostujícího celku Vlastislav Mareček. "Mohu jen pogratulovat k zaslouženému vítězství Teplic. Zápas se nám příliš nepovedl, především pak ve druhém poločase. Šance, které jsme měli na vyrovnání, jsme bohužel neproměnili," konstatoval.

TEPLICE - ZLÍN 3:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 4. J. Mašek, 80. P. Verbíř (pen.), 89. M. Fenin
Góly:
Sestavy: P. Kolář - M. Doležal, K. Rada, T. Hunal, V. Leitner - P. Verbíř, P. Horváth, J. Skála, P. Benát (72. M. Fenin) - J. Mašek (60. V. Ryška), P. Veleba (84. V. Brožík)
Sestavy: O. Novák - P. Novosad (56. J. Mucha), Z. Kroča, J. Koubský, D. Hubáček - B. Červenka, R. Dobeš, E. Lasota, T. Dujka (56. M. Nehoda) - F. Gomes, T. Janíček
Náhradníci: R. Vlasák, L. Maliňák, M. Klein, E. Rilke
Náhradníci: V. Baránek, M. Lička
Žluté karty: 74. M. Fenin
Žluté karty: 90. O. Novák