Momentka z ligového utkání mezi Příbramí a Olomoucí. Balon sbírá ze vzduchu...

Momentka z ligového utkání mezi Příbramí a Olomoucí. Balon sbírá ze vzduchu domácí brankář Jakub Šiman. | foto: ČTK

Příbram - Olomouc 0:2, body za trefy v závěru, domácí zůstávají u dna

• 1
Fotbalová Příbram se neodlepila ze dna ligové tabulky a v domácím utkání 26. kola podlehla Sigmě Olomouc 0:2. Vlastní gól si dal Zorvan, pak skóroval hostující záložník Houska.

Středočeský celek ani ve třetím ligovém utkání pod trenérem Jozefem Valachovičem nezvítězil, na tři body čeká už 15 kol a v tabulce zůstal poslední. Sigma po dvou zápasech skórovala a podruhé za sebou v nejvyšší soutěži vyhrála venku.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Opatrný úvod ukončila akce z 15. minuty, kdy se chybný výlet domácího gólmana Šimana mimo pokutové území pokusil potrestat lobem z 20 metrů Chytil, jenže dobíhající Kingue stačil míč ještě před prázdnou brankou odkopnout do bezpečí. Nastartoval tím ofenzivu Hanáků, ta však nevyústila ve vedení ani po Benešově přesné hlavičce k tyči, při které Šiman napravil předchozí minelu.

Domácí se dostali k šanci ve 20. minutě, ale Treglerova hlavička nad břevno jen podtrhla ofenzivní nemohoucnost Příbrami. Hosté byli aktivnější. Další možnost měli pět minut před poločasem, ale ránu Zmrzlého z přímého kopu zmařil dalším výborným zákrokem Šiman.

„Přijeli jsme sem s vědomím, že proti Příbrami v posledních zápasech ztrácíme příliš bodů, není to pro nás zrovna oblíbený soupeř. Hrací plocha zde navíc neumožňovala kombinaci. Tak jsme tomu přizpůsobili hru a zjednodušili přechod do ofenzivy,“ řekl při on-line tiskové konferenci olomoucký trenér Radoslav Látal.

Také po přestávce byl příbramský gólman dlouho klíčovým mužem svého týmu a v 54. minutě vytlačil na roh šikovnou hlavičku Yunise pod břevno.

Příbram se po pauze přece jen snažila častěji probít před branku soupeře. Po hodině hry Nový ranou z ostrého úhlu hodně vystrašil gólmana Mandouse, tvrdá rána Rezka z přímého kopu pak mířila mimo.

Zdálo se, že zápas spěje k bezbrankové remíze, ale v 74. minutě Hanáci otevřeli skóre. Z pravé strany šestnáctky vypálil Sladký a i když domácí Zorvan ještě dokázal na míč putující do branky dosáhnout, jeho teč gólu nezabránila.

„Jsme hodně zklamaní. Chtěli jsme potvrdit výsledek z Mladé Boleslavi a nastartovat sérii, která by nám v naší situaci hodně pomohla. Do gólu to bylo přitom i vyrovnané utkání, obě mužstva měla šance. Ale my pak udělali velkou chybu a bylo rozhodnuto,“ litoval Valachovič.

Definitivní rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy se trefil Houska po přihrávce Gonzáleze. „Trochu jsem měl z té své střely obavy. Dával jsem si velký pozor, abych to usměrnil placírkou,“ poznamenal Houska.

Olomouc v lize zvítězila v Příbrami poprvé po pěti zápasech a částečně napravila předchozí dva domácí duely, v nichž neskórovala. „Dokázali jsme už hodně zápasů ztratit v závěru, o to více si ceníme, že zde jsme to naopak dotáhli do vítězného konce,“ uvedl Látal.

„Zda jsme v bezvýchodné situaci? V kabině to s hráči nerozebíráme, 34. kolo je stále daleko a koukáme proto vždy jen na nejbližší zápas,“ konstatoval Valachovič.