Jihlavský Pavel Dvořák (v bílém) v akci během přípravného duelu s Českými...

Jihlavský Pavel Dvořák (v bílém) v akci během přípravného duelu s Českými Budějovicemi | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dvořák v poháru střelecky zářil, teď se chystá dávat góly i v lize

• 0
Probuzení spícího kanonýra? Jihlavský útočník Pavel Dvořák ve středečním pohárovém utkání ve Znojmě nasázel hattrick. Nyní doufá, že si střeleckou formu přenese také do ligových duelů.

Kanonýr. Střelec. Snajpr. S těmito vizitkami v létě přestupoval Pavel Dvořák z Hradce Králové do Jihlavy. Šestadvacetiletý útočník však při svých úvodních osmi soutěžních startech v dresu FC Vysočina (7x liga, 1x pohár) nedokázal skórovat. Své střelecké umění potvrdil až ve středečním utkání 3. kola MOL Cupu. Jeho probuzení odneslo druholigové Znojmo, kterému Dvořák během jedenácti minut nasázel hattrick. Měl tak hlavní podíl na vítězství hostů 5:0.

„Nikdo z nás nepochybuje o tom, že Pavel Dvořák je opravdu dobrý střelec. Je to kvalitní útočník, proto jsme o něj tolik stáli,“ uvedl jihlavský kouč Milan Bokša. „Ze začátku hrozně bojoval s psychikou. Ale jsem přesvědčen, že tři góly, které dal, mu hodně pomohou.“

Přestože první branku středečního duelu Dvořák vstřelil až v 70. minutě, už předtím měl čtyři dobré příležitosti. „Asi tři týdny jsem si říkal, že bych to mohl konečně zlomit. I v lize jsem měl několik šancí, ale nepadlo to tam. Proto jsem rád, že to teď vyšlo,“ oddechl si Dvořák, který dalšími zásahy v 76. a 81. minutě zkompletoval hattrick.

„Doufám, že střelecká smůla už je za mnou. A že to potvrdím i v lize,“ přeje si Dvořák.

Právě v Synot lize bude Jihlava góly potřebovat. Po sedmi odehraných kolech má na svém kontě pouze pět tref. Žádný jiný tým se neprosadil méněkrát – Brno, Olomouc a Ostrava mají po sedmi vstřelených brankách.

V minulém kole proti Dukle Praha se však dvakrát prosadil Muris Mešanović, nyní tři góly nasázel Pavel Dvořák, kterého ve Znojmě doplnili Patrik Demeter a Augusto Batioja.

„Myslím, že výhra ve Znojmě by nám mohla zvednout sebevědomí, snad bude v týmu před sobotou panovat dobrá nálada,“ přeje si Dvořák před zítřejším důležitým utkáním v Příbrami (od 15.30).

„Moc bychom si přáli, aby si tým pohodu přenesl i do sobotního duelu,“ přidal se asistent trenéra FC Vysočina Roman Kučera.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41