Jan Rajnoch zažil povedený návrat do Teplic.

Jan Rajnoch zažil povedený návrat do Teplic. | foto: ČTK

Padla hned na startu, pak už nikdy. A teď Boleslav hostí Slavii

• 6
Ve středu pomohli Čechům na Stínadlech porazit v kvalifikaci o mistrovství světa Slovince, v neděli se trenér Pavel Hapal a záložník Jan Rajnoch do Teplic vrátili s Mladou Boleslaví. A v zápase první fotbalové ligy tu uspěli znovu, aspirant na podzimní titul přestřílel Teplice 3:2. Hapalův tým protáhl sérii bez prohry už na devět zápasů v řadě, padl jen v prvním kole se Spartou.

Do 65. minuty Boleslav pevně vládla utkání. Když Papadopulos zvýšil už na 3:0, z teplického kotle se začalo ozývat "Plíšek ven". Spílanému teplickému trenérovi ale vyšlo střídání. Stožický snížil, Mahmutovič první ligovou brankou zdramatizoval závěr zápasu. V nastavení měli Jun a po něm Mahmutovič dokonce blízko k vyrovnání.

"Kontaktní gól Teplicím hodně pomohl. Pořád měly dvacet minut na obrat. Trošku jsme znervózněli, ale naštěstí jsme jejich šance v závěru přečkali a výhru uhájili," ulevilo se Michalu Papadopulosovi.

Boleslavský útočník přispěl k vítězství dvěma zásahy, trefil se po sedmizápasové pauze. "Moc mě to těší. Kolébka, kterou jsem na oslavu předvedl, patřila nejlepšímu kamarádovi Liboru Žůrkovi ze Zlína. Narodil se mu syn," řekl Padadopulos.

Křištálová lupa

Teplice cítily křivdu v 51. minutě, dožadovaly se penalty za ruku, kdy Mareš nastřelil v pokutovém území Janíčka. "Dokonce tam byla i signalizace od asistenta sudího. Nechápu, proč se nepískala penalta," zlobil se Jiří Plíšek, kouč Teplic. Vyčinil však především vlastním fotbalistům. "Co předvedli do 65. minuty, bylo nedůstojné nejen hráčů, ale i teplického klubu."

Pavel Hapal, trenér Boleslavi, chválil mužstvo za výkon do stavu 3:0, ale zkritizoval, že v závěru polevilo: "Hráči si začali ulevovat. A málem nám výhra utekla mezi prsty." Duel nedohrál brankář Miller kvůli šrámu v obličeji, a možná tak bude Boleslavi chybět za týden v hitu se Slavií.

Rozhodne se v něm o podzimním titulu? "To je možná předčasné, ale ukáže se naše opravdová síla," předpověděl reprezentační záložník Jan Rajnoch.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 33 24 7 2 70:23 79
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 21 5 7 74:38 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44