Olomouc - Bohemians: Rada (vlevo) a Hubník

Olomouc - Bohemians: Rada (vlevo) a Hubník | foto: ČTK

Olomouc neudržela vedení, jen remizovala

• 27
Olomouc - Fotbalisté Bohemians 1905 si v prvním jarním utkání připsali důležitý bod. V Olomouci, kam je přijelo podpořit několik set věrných fanoušků, remizovali 1:1. Pražané přitom museli dotahovat náskok Olomouce, která se těsně před přestávkou dostala po brance Hubníka do vedení. V 78. minutě srovnával Ordoš.

Vlny olomoucké ofenzivy se na přetíženou obranu Bohemians valily od prvních minut. Domácí podle slibu kouče Pulpita výrazně zkvalitnili hru po stranách, ale hosty dostávali do úzkých i po akcích středem hřiště.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Benjamínek Petr se při premiéře v základní sestavě už v páté minutě mohl dočkat i první ligové trefy, ale po Hubníkově přisunutí se zalekl velké šance a před osamoceným Sňozíkem zakopl.

Elán Hanáků ale neutuchal. Domácí záloha se předháněla v nápadech a jednoduchých kombinacích na jeden dotek, i oba bijci na hrotech motali hlavy defenzivě Bohemians.

Jen s koncovkou si Olomoučtí netykali. Ve 14. minutě se do další gólové situace řítil Petr, ale Hubník tentokrát prováhal nejvhodnější moment pro přihrávku, takže volný spoluhráč se nedostal k zakončení.

O deset minut později už by se Bohemians neobešli bez Sňozíka, který u bližší tyče pohotově zakročil proti šikovné teči agilního Hubníka.

Předposlední tým soutěže na Hané poločas neexistoval. Zpočátku se sice snažil tlačit kupředu, ale na soupeřově polovině byl zcela bezzubý. Drobisze otestoval v 22. minutě jedovatou ranou jen nejaktivnější z klokanů Pavel Hašek.

Už se zdálo, že z velké převahy Olomouce bude rezultovat jen devět rohových kopů, ale se závěrem poločasu domácí nápor zúročili i gólem: z třiadvaceti metrů se do balonu opřel Hubník a jeho projektil nemohl skončit přesněji u pravé tyčky.

"V prvním poločase jsme mohli dál víc než jen jeden gól. Těch šancí bylo tolik, že jsme si mohli zajistit tři body. Kdybychom vedli 3:0, nikdo se nemohl divit," prohlásil po utkání olomoucký trenér Martin Pulpit.

Bídu Pražanů ukončila přestávka. Od obrátky se hra nováčka radikálně vylepšila a změnu v rozložení sil v 50. minutě dokumentoval Ordoš, který z dálky trefil břevno.

Domácím se zápas začal vymykat z kontroly. Invence krajních záložníků upadla a s ní se vytratila celá olomoucká ofenziva. Zato soupeř byl stále nebezpečnější.

"Ve druhém poločase jsme nepředvedli týmový výkon. Neměli jsme odražené balony, Rossi začal sólovat a ztrácet míče. Pouštěli jsme Bohemku do brejkových situací, ve kterých nás podržel brankář Drobisz," zlobil se Pulpit.

Další kritický moment domácí přečkali v 63. minutě, Drobisz si poradil s nedůrazným pokusem Morávka a Bálek, který byl na hřišti pár sekund, z dorážky hlavou míč nedokázal umístit do prázdné branky.

Sílící tlak hostů nenašel odezvu ani v 73. minutě, stoprocentní šanci hlavičkujícímu Ordošovi po centru Pavla Haška zmařil Drobisz.

"Ve druhém poločase jsme hráli mnohem líp než v první části. Přestali jsme kazit a jednoduchou kombinací jsme se snažili se dostávat do křídelních prostorů, což nám vycházelo," těšilo hostujícího trenéra Zbyňka Bustu.

Všechny chyby v olomoucké obraně však gólman napravit nedokázal. Bohemians se zaslouženého vyrovnání dočkali dvanáct minut před koncem, Jindřiškův špatný odkop doskákal k Ordošovi, který Drobisze prostřelil mezi nohama a rozjásal na pět stovek fanoušků v sektoru pražského klubu.

"Vyrovnávacímu gólu předcházely dvě stoprocentní šance, které jsme neproměnili. Až pak jsme šťastně vyrovnali Michalem Ordošem. Ale za to, co jsme předvedli ve druhém poločase, jsme si bod zasloužili," dodal spokojeně kouč Bohemians.