Závar před mladoboleslavským brankářem Janem Šedou.

Závar před mladoboleslavským brankářem Janem Šedou. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Mladá Boleslav - Jablonec 1:0, tři body domácím zařídil v závěru Kúdela

• 39
Už se zdálo, že zápas skončí bez branek, o to větší radost fotbalisté Mladé Boleslavi měli. Gólem Ondřeje Kúdely čtyři minuty před koncem rozhodli o vítězství 1:0 nad Jabloncem a upevnili si průběžné třetí místo. Minimálně na den se odpoutali od Liberce, který měl doteď v tabulce stejně bodů.

„Každé vítězství je pro nás cenné, zvláště takové, kdy se rozhodne až v závěru. V tomhle kole se utkávají soupeři z čela tabulky mezi sebou, ale my musíme koukat hlavně sami na sebe,“ uvědomuje si kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

První poločas měl dvě tváře. Zhruba do dvacáté minuty byli lepší domácí, pak ale převzal iniciativu Jablonec a měl i větší gólové možnosti. Tecl střílel z hranice malého vápna mimo a Greguš v závěru prvního poločasu napálil zblízka po rohovém kopu břevno.

Na začátku druhého poločasu poslal domácí trenér Jarolím na hřiště Baroše, který nejprve slabě vystřelil, ale k míči se dostal Kalabiška, jenže z kroku přestřelil prázdnou bránu. Zápas poté upadl do průměru a hrálo se bez výraznějších gólových příležitostí.

On-line

Boleslav se však postupně dostala do tlaku a čtyři minuty před koncem se dočkala. Po rohovém kopu prodloužil Takács centr k Přikrylovi, který ale trefil brankáře Bártu, stejně jako dorážející Kúdela. Domácí stoper se ale opět dostal k míči a tentokrát mířil přesně.

Kúdela si tak připsal první gól v sezoně, navíc v jubilejním 200. utkání v kariéře. Mladé Boleslavi jeho zásah prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, naopak osmý Jablonec už tři kola naplno nebodoval a prohrál třetí z posledních pěti zápasů.

„Respektujeme sílu soupeře, Boleslav je velmi silná, ale dnes jsme se jí dokázali vyrovnat, proto mě výsledek mrzí,“ litoval trenér Jablonce Zdenko Frťala. „Ale to jsou jen kdyby, prostě jsme závěr na hřišti nezvládli.“