BOJ. Ani v přípravném utkání Salcburk - Plzeň nebyla nouze o vypjaté momenty.

BOJ. Ani v přípravném utkání Salcburk - Plzeň nebyla nouze o vypjaté momenty. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Vrba po výprasku od Salcburku: Výsledek je krutý, obraz hry byl jiný

• 33
Když ve 20. minutě pondělního fotbalového testu v Salcburku skóroval proti úřadujícímu rakouskému šampionovi plzeňský útočník Wágner, vše vypadalo nádherně. Jenže zbytek zápasu přinesl Viktorii první porážku v letní přípravě. A pořádně krutou, týmu z podhůří Alp podlehli vysoko 1:4.

"Ukázalo se, že Salcburk je velmi zkušené a kvalitní mužstvo, které dokázalo potrestat naše chyby. Výsledek je však pro nás hodně krutý, neodpovídá obrazu hry," mínil plzeňský trenér Pavel Vrba.

Oproti předchozímu, vítěznému utkání s rumunskou Kluží udělal v sestavě několik změn. Ostrou premiéru zažil v brance Viktorie gólman Matúš Kozáčik. A nebude na ní asi vzpomínat v dobrém...

Nejprve se ovšem radovali Plzeňané. Wágner si v šestnáctce krásně narazil s Limberským a tvrdou křížnou střelou nedal šanci švédskému brankáři Gustafssonovi ve službách Salcburku šanci.

Ještě předtím Viktoria předvedla povedený signál, který připomněl branku Limberského do sítě tureckého Besiktaše před dvěma lety. V pondělí však zakončujícímu Daridovi střela z hranice šestnáctky nesedla a následný brejk musel hasit poctivě bránící Wágner.

Pak se radoval z gólu, jenže domácí během dvou minut skóre otočili. Nejprve se po zákroku Kozáčika pískala penalta. Tu sice slovenský gólman Sorianovi vytěsnil na tyč, španělský záložník si však balon doběhl a zavěsil. Ve 34. mintě se pak nádherně "šajtlí" opřel do balonu Hierländer a z dvaceti metrů trefil parádně horní roh branky.

Do druhého poločasu poslal kouč Vrba čtyři čerstvé hráče a Viktoria byla výrazně aktivnější. Průniky Štípka a Ďuriše však úspěch nepřinesly a přišel trest. Po centru z pravé strany sice v 53. minutě stačil dvakrát zasáhnout Kozáčik, na další dorážku Brazilce Cristiana však už nedosáhl – 1:3.

Šanci na korigování skóre měl po hodině hry útočník Ďuriš, z dorážky střely Daridy však trefil jen břevno. Darida pak do samostatného úniku poslal o chvíli později také mladíka Štípka, ten však z úhlu branku Salcburku netrefil.

A naopak, v poslední minutě upravil domácí Douglas po rohovém kopu na konečných 4:1 pro Rakušany. "Je to stále jen příprava. Teď se budeme soustředit na čtvrteční utkání se Spartakem Moskva, které bude pro nás generálkou na zápasy Evropské ligy," uzavřel trenér Vrba.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44