Zlínský Martin Cedidla (vpravo) v euforii po své brance v nastavení, díky které Zlín otočil utkání proti Karviné ze stavu 0:2 a sebral všechny tři body. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Karviná - Zlín 2:3, velký obrat ve druhé půli, rozhodl náhradník Cedidla

• 7
Zlínští fotbalisté ve 4. kole otočili zápas na hřišti Karviné. Krátce po začátku druhého poločasu prohrávali 0:2, nakonec ale berou tři body za výhru 3:2. O ní rozhodl v nastavení střídající Martin Cedidla.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Otočení takového zápasu je o morálce. Je vidět, že se v týmu skládá dobrá parta. Je tam potřebné semknutí. Když dostaneme branku, tak nás to ani v jednom zápase nepoložilo a neměli jsme hlavy dole. To se ještě nestalo a snad se to ani nestane. Takhle se má dohrávat a bojovat,“ uvedl na on-line tiskové konferenci asistent trenéra Zlína Jan Jelínek.

Zlín tak zvítězil v lize podruhé za sebou a se šesti body se posunul v neúplné tabulce na šesté místo. Karviná naopak ztratila dvoubrankový náskok podruhé v sezoně, stejně při remíze s Pardubicemi (2:2) a dál čeká na první vítězství. Aktuálně ji patří se dvěma body 14. příčka.

„Těžko se to hodnotí. Stejně jako proti Pardubicím jsme vedli 2:0, ale začali jsme opět zmatkovat. Od snížení jsme ztratili nad průběhem zápasu kontrolu. I taková utkání se dají dohrát, ale u nás bohužel přišel faul Soufiho (Dramého), který šel ve vápně do skluzu. To je špatně a tahle hrubá chyba nás stála výsledek. V závěru jsme se s tím snažili něco udělat, ale paradoxně jsme to byli my, kteří dostali ránu z milosti. Jsem z toho přejetý,“ řekl trenér Jozef Weber.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a už po dvou minutách hry ohrozil branku gólmana Dostála ranou z hranice pokutového území Túlio, nicméně přestřelil. Karvinský nováček v základní sestavě Túlio byl dál aktivní a chvíli na to oslovil nebezpečným centrem i Čmelíka, také on ale nezakončil přesně.

Zlín, který se v minulém kole dočkal proti Teplicícím prvního vítězství takřka po půl roce, mohl udeřit po čtvrthodině hry, jenže Poznar z přímého kopu neuspěl.

Skóre zápasu tak otevřela Karviná. Ve 23. minutě si naskočil na přetažený přímý kop z levé strany Santos, vrátil míč do pokutového území a zde ho dopravil do sítě důrazně hlavičkující Buchta. Obránce Slezanů se v lize trefil pošesté v kariéře a proti svému bývalému klubu, kde působil ještě v minulé sezoně.

Domácí pokračovali v útočné hře a do přestávky se mohli prosadit znovu Túlio nebo Čmelík, jejich pokusy však letěly pokaždé mimo. Zlín navíc přišel do poločasu o brankáře Dostála, který si poranil koleno a musel ho vystřídat náhradní gólman Rakovan.

Co se hráčům Karviné nepodařilo v závěru první části, to napravili hned v úvodu té druhé. Hned po minutě hry vyslal z levé strany prudký centr před bránu Bartošák a Papadopulos se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Šestatřicetiletý útočník se prosadil podruhé v sezoně.

Teprve po druhé inkasované brance se Zlín vrhl do útoku a v 55. minutě mohl snížit Reiter, jeho šanci ale zablokovali domácí obránci. O chvíli později se hosté přeci jen dočkali. Po odvráceném rohovém kopu se opřel do míče Fillo a vrátil nekompromisní ranou „Ševce“ do hry. „Ukázali jsme, že mužstvo má charakter. Otočit výsledek ve 35 stupních ze stavu 0:2 je vynikající. Jsem rád, že jsem prolomil svou střeleckou smůlu,“ přiznal Fillo.

Zlín následně pokračoval v tlaku a Poznar vzápětí trefil tyč. Útočník Zlína se ovšem dočkal 11 minut před koncem. Po faulu Dramého na střídajícího Tkáče nařídil sudí Machálek pokutový kop a zkušený útočník střelou do protipohybu gólmana Neumana vyrovnal.

„Možná šlo udělat lépe ten první dotek. Po tom pohybu mi ale noha zůstala u země. Snažil jsem se zasáhnout balon, ale místo toho jsem trefil soupeře,“ litoval Dramé.

Domácí se sice ještě snažili v závěru vrátit do vedení, místo toho ale naopak utkání úplně ztratili. Conde sice po brejku ještě svou šanci neproměnil, ve druhé minutě nastaveného času se však prodral k nakopnutému míči střídající Cedidla a dokonal konečný obrat ve prospěch Zlína.

„Po snížení Filla bylo na hráčích znát, že si začínají věřit. Převzali jsme vývoj hry a věřil jsem, že nám ještě nějaká branka spadne. Následně přišla penalta a to otočení už byl takový bonbónek za tu víru. Kluci na soupeři cítili, že se začínal strachovat a tím jsme je asi porazili,“ dodal Jelínek.

Zlín tak vyhrál v lize podruhé za sebou a porazil Karvinou podruhé z posledních šesti zápasů.