David Houska z Olomouce napadá Ibrahima Keitu z Bohemians. | foto: ČTK

Bohemians - Olomouc 3:2, velký obrat domácích, v nastavení rozhodl Bartek

• 109
Byť nebyli výrazně horší než jejich soupeř, prohrávali o dva góly a půlhodiny před koncem byli na ručník. Fotbalisté Bohemians se však v zaplněném Ďolíčku proti Olomouci nevzdali. Snížili, vyrovnali a ve čtvrté nastavené minutě výsledek otočili. O vítězství 3:2 v duelu 6. ligového kola rozhodl David Bartek.

„Velký emocionální zážitek. Teď ještě jedeme na vlně krásných emocí. Zápas jsme otočili společně s našimi fanoušky, protože nám dali energii. Bez ní bychom to nezvládli,“ řekl na tiskové konferenci domácí trenér Martin Hašek.

Bohemians poprvé v sezoně na domácím stadionu inkasovali, ale o svou neporazitelnost v Ďolíčku nepřišli. Proti Sigmě bojovali až do konce a podobně jako v minulé sezoně se jim proti ní povedl senzační obrat.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Také loni v Olomouci prohrávala 0:2, ale po gólech Nečase, Júsufa a Haška v poslední půlhodině vývoj zápasu zcela zvrátila.

Bohemians se sobotním vítězstvím dostali v tabulce na deváté místo právě před svého soupeře.

Poprvé v sezoně dostal v brance Bohemians na úkor Valeše přednost Fryšták, který v neděli oslaví 32. narozeniny, a na postu stopera uzdravený Krch.

Na konci 11. minuty Podaného dlouhý aut posunul Pokorný za sebe, ale Hůlka zblízka přestřelil. V 16. minutě přihrál Podaný do vápna, Hronek však na balon nedosáhl. Hosté se k první střele dostali až v 31. minutě, jenže s Faltovou přízemní střelou před šestnáctkou si Fryšták poradil.

O sedm minut později se Sigma radovala. Bartek nedůrazně odkopl míč a Houska ho posunul na Faltu. Olomoucký záložník se prodral vápnem přes obranu domácích a jeho centr z čáry si do vlastní branky srazil Fryšták. Pražané po výhře 3:0 nad Mladou Boleslaví a bezbrankové remíze s Plzní v Ďolíčku poprvé v ligové sezoně inkasovali.  „V podstatě z první situace jsme dostali gól. To byl šok, direkt,“ uvedl Hašek.

V 55. minutě se Falta protáhl do vápna, po souboji s Hůlkou upadl a sudí Lerch nařídil penaltu. Svůj verdikt nezměnil ani po konzultaci s videorozhodčím. K pokutovému kopu se postavil Plšek, který zamířil přesně do horního rohu. Pětadvacetiletý záložník se proti „Klokanům“ trefil ve čtvrtém z posledních pěti ligových duelů.

Dvougólové manko ale domácí do kolen neposlalo. V 62. minutě se o kontaktní gól z přímého volného kopu z 20 metrů postaral Podaný, který ukázkově zakroutil míč do horního růžku Reichlovy branky a dal vzpomenout na podobné zakončení z utkání proti Mladé Boleslavi.

„Do hry nás jednoznačně dostal přímý kop Kuby, který trefil fantasticky přes zeď. Ten gól nastartoval jak hráče, tak obecenstvo, které logicky bylo v útlumu. Najednou bylo vidět, že naši hráči mají síly. Začali jsme pohybově vypadat dobře,“ konstatoval Hašek.

V 70. minutě si Reichl poradil s Vodhánělovou prudkou střelou po zemi. O dvě minuty později už ale kapituloval, když si na Jindřiškův roh naběhl Hůlka a hlavou srovnal.

Pražané se hnali za třemi body, které jim nakonec ve čtvrté minutě nastavení zařídil Bartek. Před vlastními diváky porazili Sigmu v lize po pěti zápasech.

„Asi můj nejdůležitější gól a taky nejeuforičtější. Dát gól v nastavení za stavu 2:2 je krásný pocit, nepopsatelný. Emočně nejkrásnější,“ prohlásil Bartek.

„Udělali jsme individuální chyby a utkání jsme nepochopitelně prohráli. Jsem z toho velice zklamaný, protože už je to několikáté utkání, které jsme v závěru ztratili a přicházíme tak o body,“ řekl hostující kouč Radoslav Látal.