Fotbalisté Plzně začnou 3. předkolo Ligy mistrů v Izraeli.

Fotbalisté Plzně začnou 3. předkolo Ligy mistrů v Izraeli. | foto: MAFRA

Plzeňské fotbalisty v bitvě o Ligu mistrů čeká Maccabi Tel Aviv

• 162
Plzeňští fotbalisté znají soupeře pro klíčový souboj sezony. Ve 3. předkole Ligy mistrů vyzvou Maccabi Tel Aviv. Izraelský tým v odvetě smazal ztrátu z prvního duelu (1:2) a maltský Hibernians porazil 5:1.

První zápas mezi Maccabi a Plzní by se měl odehrát v úterý 28. července v Tel Avivu.

Maccabi k postupu pomohl v 32. minutě vlastním gólem Brazilec Jorginho. O menší zápletku se sice v úvodu druhého poločasu postaral vyrovnáním Soares, ale šest minut na to domácí uklidnil kanonýr Zehavi proměněnou penaltou a postupový gól krátce nato vstřelil útočník Tal Ben Haim. V závěru výhru ještě potvrdili Igiebor a znovu Zehavi.

Program 3. předkola

(28. a 29. července, odvety 4. a 5. srpna)

Mistrovská část:

Maccabi Tel Aviv - Viktoria Plzeň
Lech Poznaň/FK Sarajevo - Basilej (Vaclík, Suchý)
Partizan Bělehrad - Trenčín/Steaua Bukurešť
Salcburk - Malmö
Celtic Glasgow/Stjarnan (Isl.) - Karabach (Ázerb.)/Rudar Pljevlja (Č. Hora)
HJK Helsinky - Maribor/Astana
Dinamo Záhřeb/Fola Esch (Luc.) - Molde
Midtjylland - APOEL Nikósie
Videoton Székesfehérvár/The New Saints (Wal.) - BATE Borisov/Dundalk (Ir.)
Milsami Orhei (Mold.) - Skënderbeu Korcë (Alb.).

Nemistrovská část:

CSKA Moskva - Sparta Praha
Young Boys Bern (Lecjaks) - Monako
Panathinaikos Atény - Club Bruggy
Rapid Vídeň - Ajax Amsterodam (Černý)
Fenerbahce Istanbul (M. Kadlec) - Šachtar Doněck

Trenér Maccabi Slaviša Jokanovič poslal do utkání sestavu: Pablo - Spungin, Ben Haim I., Gárcia, Ben Haruš (62. Ziv) - Mitrovič, Alberman - Igiebor - Micha (86. Ben Basat), Zehavi, Ben Haim II. (81. Itzhaki).

Trenér Plzně Miroslav Koubek očekával, že izraelský celek odvetu zvládne. „Jedná se o soupeře, který měl mezi nenasazenými týmy této fáze nejvyšší koeficient, izraelské kluby pravidelně v evropských pohárech postupují do skupinových fází a navíc už v prvním utkání měl i přes prohru výrazně navrch,“ řekl Koubek v sobotu po Superpoháru. I v odvetě Maccabi dominovalo a soupeře přestřílelo 22:11.

Plzeň se s izraelským soupeřem utká v evropských pohárech podruhé. Před třemi lety v základní skupině Evropské ligy zvítězila Viktoria nad Hapoelem Tel Aviv 2:1 a 4:0. „Vzpomínky to jsou příjemné, nicméně ty ještě žádný zápas nevyhrály. My se netajíme tím, že skupinová fáze pohárů je pro nás jasným cílem a úspěch ve 3. předkole Ligy mistrů ho zaručuje. Připravíme se poctivě, ať se nám postaví kdokoliv. A budeme chtít postoupit,“ dodal záložník Daniel Kolář.

V dalších zápasech překvapivě skončil loňský účastník základní skupiny Ludogorec Razgrad, jenž vypadl s Milsami Orhei. Moldavský mistr po venkovním vítězství 1:0 vyhrál i dnešní odvetu 2:1.

Fotbalová Liga mistrů, 2. předkolo - odvety

Dila Gori (Gruz.) - Partizan Bělehrad 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Partizan, Pjunik Jerevan - Molde (Nor.) 1:0 (0:0), první zápas 0:5, postoupilo Molde
Milsami Orhei (Mold.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:1 (1:1), první zápas 1:0, postoupilo Milsami
HJK Helsinky - Ventspils (Lot.) 1:0 (0:0), první zápas 3:1, postoupilo HJK Helsinki
Maccabi Tel Aviv - Hibernians (Mal.) 5:1 (1:0), první zápas 1:2, postoupilo Maccabi
Vardar Skopje - APOEL Nikósie 1:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupil APOEL

Lincoln (Gibr.) - Midtjylland (Dán.) 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Midtjylland

Žalgiris Vilnius - Malmö 0:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupilo Malmö

Crusaders (Sev. Ir.) - Skënderbeu (Alb.) 3:2 (0:0), první zápas 1:4, postoupilo Skënderbeu