Petra Divišová

Fotbalistky Slavie vstoupily do Ligy mistryň remízou ve Florencii

• 1
Fotbalistky Slavie vstoupily do Ligy mistryň nadějnou remízou 2:2 na hřišti favorizované Fiorentiny. Pražanky ve Florencii v úvodním zápase 1. kola otočily skóre a o vítězství přišly 11 minut před koncem. Odveta se hraje příští týden v Praze.

Slávistky kvůli přerušení české ligy nastoupily k utkání po dvou měsících a v úvodu na menší rozehranost doplatily inkasovaným gólem už ve čtvrté minutě po centru. Svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka ale postupně přidaly a stav obrátily. Ve 40. minutě zblízka vyrovnala švédská záložnice Perssonová a v 59. minutě se trefila hlavičkou Divišová. Remízu šestému celku italské ligy zařídila Sabatinová.

Slávistky hrají Ligu mistryň posedmé za sebou, jejich maximem je účast ve čtvrtfinále. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Druhý český zástupce Sparta ve středu doma v úvodním duelu porazila Glasgow City 2:1.

ACF Fiorentina - SK Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 4. Quinnová, 79. Sabatinová - 39. Perssonová, 59. Divišová. Rozhodčí: Welchová – Masseyová, Carneyová (všichni Anglie). ŽK:19. Bonettiová, 25. Netová, 52. Clellandová - 53. Cahynová, 62. Bartovičová, 71. Perssonová, 90+3. Kožárová.

ACF Fiorentina Öhrströmová (C)- Thogersenová, Quinnová, Tortelliová, Zanoliová (75. Vigilucciová) – Mascarellová, Breitnerová, Netová (65. Adamiová) – Bonettiová, Sabatinová, Clellandová (60. Piemonteová)

SK Slavia Praha Votíková – Jarchovská, Necidová, Pincová (82. Khýrová), Bartovičová (C) – Perssonová (77. Šurnovská), Cahynová – Divišová (86. Černá), Krejčiříková, Szewieczková (46. Šlajsová) – Kožárová