Abdallah Sima (vpravo) slaví svůj gól. Radost má i jeho spoluhráč z Rangers Cyriel Dessers. | foto: Reuters

Kodaň v boji o Ligu mistrů porazila Čenstochovou, Sima skóroval za Rangers

• 2
Fotbalisté Kodaně, kteří ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadili Spartu, mají blízko postup do základní skupiny. Na úvod závěrečného play off o skupinu zvítězili v Polsku nad Čenstochovou 1:0. Bývalý slávista Abdallah Sima pomohl Glasgow Rangers gólem k domácí remíze 2:2 s PSV Eindhoven. Antverpy na svém stadionu zdolaly AEK Atény 1:0, přestože odehrály přes 40 minut v oslabení. Odvety jsou na programu příští týden ve středu.

Kodaňský tým se v Sosnovci dostal do vedení v deváté minutě po Racovitanově vlastní brance. Papanikolau sice za Raków v závěru první půle odpověděl, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. První porážku polských šampionů v letošní kvalifikaci LM neodvrátil ani další někdejší slávistický fotbalista Plavšič, srbský záložník odehrál závěrečnou desetiminutovku.

Sima v 45. minutě otevřel skóre povedenou střelou do horního růžku. Senegalský útočník zaznamenal za Rangers druhý soutěžní gól po letním příchodu na hostování z Brightonu. Po hodině hry sice vyrovnal Sangaré, ale skotskému mužstvu v 76. minutě vrátil náskok Matondo. Hosté po chvilce znovu srovnali díky kapitánovi De Jongovi. Druhou asistenci si připsal Bakayoko.

Jedinou branku v Antverpách vstřelil v 16. minutě Janssen. Jeho spoluhráč Bataille sice pět minut po přestávce dostal červenou kartu, přesto domácí těsný náskok udrželi.

Raków Čenstochová - FC Kodaň 0:1 (0:1)

Branky: 9. Racovitan. Rozhodčí: Peljto – Beljo, Lazič. ŽK:89. Óskarsson, 90+4. Jelert.

Raków Čenstochová Kovačevič – Racovitan, Kovačevič, Rundič – Tudor (C). Papanikalaou, Berggeren, Jean Carlos (22. Sorescu) – Kochergin, Piasecki, Cebula (60. Kittel)

FC Kodaň Gabara – Jelert, Vavro, Diks, Meling – Claesson (C) (64. Lerager), Falk, Diogo Goncalves – Bardghji (64. Óskarsson), J. Larsson, Elyounoussi

Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 2:2 (1:0)

Branky: 45. Sima, 76. Matondo - 61. Sangare, 80. Jong. Rozhodčí: Turpin – Danos, Finjean. ŽK:36. Tavernier, 48. Barišič, 57. Cantwell, 83. Souttar - 87. Vertessen. Diváci: 47537.

Glasgow Rangers Butland – Tavernier (C), Goldson, Souttar, Barišič – Cifuentes (81. Dowell), Jack (67. Lundstram), Raskin – Cantwell (86. Lammers) – Sima (67. Matondo), Dessers (81. Danilo)

PSV Eindhoven Benitez – Teze, Ramalho (90. Babadi), Boscagli (90. Schouten), Dest (81. Sambo) – Veerman, Sangare, Saibari (69. Til) – Bakayoko, de Jong (C), Lang (81. Vertessen)

Royal Antverpy - AEK Atény 1:0 (1:0)

Branky: 16. Janssen. Rozhodčí: Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Auger (FRA). ŽK:67. De Laet, 90+2. Butez - 25. Szymański, 53. Pineda, 90. Kone - člen realizačního týmu. ČK:50. Bataille. Diváci: 13 376.

Royal Antverpy Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, De Laet – Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp (56. Van Den Bosch) – Ondrejka (56. Vines), Janssen (70. Muja), Balikwisha.

AEK Atény Athanasiadis – Sidibé (67. Araújo), Vida, Moukoudi, Hajisafi – Pineda, Szymański (C) (46. Jønsson) – Amrabat, Zuber (67. Mantalos), Gaćinović (67. Eliasson) – García (36. Ponce).