Barcelona - Liverpool 3:0, lekce z produktivity, Messi dal 600. gól

• 269
Domácí neporazitelnost v Lize mistrů trvá. Fotbalisté Barcelony na Camp Nou v semifinále porazili Liverpool 3:0, čímž natáhli sérii na 32 zápasů a výborně nakročili do odvety. Dvěma góly se zaskvěl Lionel Messi, ten druhý je navíc jeho jubilejní 600. za katalánský tým.

První semifinále vyhrál Ajax

NAPŮL VE FINÁLE? Fotbalisté Ajaxu děkují fanouškům za podporu po úvodním...

Messimu patřil závěr zápasu. V 75. minutě dovedl míč do prázdné brány poté, co Suárez trefil kolenem břevno. Ani ne o deset minut později nedal Alissonovi šanci z parádně trefeného volného kopu.

Byl to jeho gól za Barcelonu číslo 600.

Liverpool si dokázal vytvořit gólové příležitosti. Salahovu povedenou ránu zpoza vápna na zadní tyči Ter Stegen vytáhl, Mané zase nedokázal z první vyběhnuvšího gólmana přehodit. Další dobrou šanci měl ve druhé půli Milner. Wijnaldum k němu chytře pustil míč, jenže anglický záložník trefil střed brány.

Tu vůbec největší měl těsně po inkasování třetí branky Salah, jenže z malého vápna trefil tyč

Taktický plán Liverpoolu narušilo vynucené střídání v prvním poločase. Po 24 minutách musel ze hřiště po srážce s Rakitičem záložník Naby Keita, kterého nahradil Henderson.

Na něm se o dvě minuty později ukázala nerozehranost, když přes sebe nechal odcentrovat Albu, jehož milimetrový centr zakončil Suárez.

Do té doby byla na obou stranách byla k vidění spousta povedených kombinací, jenže žádná ke gólu nevedla. Z totožné pozice pak stříleli domácí Coutinho ve 14. minutě a hostující Milner po změně stran, oba vychytal brankář soupeře.

Dvakrát měl nizozemský sudí Kuijpers píšťalku v ústech po incidentu v pokutovém území. Nejprve šel k zemi Mané po souboji s Piquém, na druhé straně zase Matip vyškrábl Messimu míč rukou. Penalta na té či oné straně se ale nepískala.

V samotném závěru mohl po rychlém brejku zasadit smrtící ránu střídající Dembelé, ale slabou střelu poslal jen do Alissonovy náruče.

Do Anglie pojedou fotbalisté Barcelony s třígólovým náskokem, odveta se hraje v úterý 7. května.

FC Barcelona - Liverpool FC 3:0 (1:0)

Branky: 26. L. Suárez, 75. Messi, 82. Messi. Rozhodčí: Kuipers – Diks, Zeinstra. ŽK:39. Lenglet, 81. L. Suárez, 86. Alba - 81. Fabinho. Diváci: 98 299.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto (90+4. Aleñá), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal – Messi (C), L. Suárez (90+3. O. Dembèlé), Coutinho (60. N. Semedo).

Liverpool FC Alisson – Joe Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner (C) (84. Origi), Fabinho, Keïta (24. Henderson) – M. Salah, Mané, Wijnaldum (78. Firmino).