Dávid Hancko (vpravo) a Quilindschy Hartman z Feyenoordu po utkání s AS Řím.

Dávid Hancko (vpravo) a Quilindschy Hartman z Feyenoordu po utkání s AS Řím. | foto: AP

Feyenoord s Lingrem na úvod play off Evropské ligy doma remizoval s AS Řím

• 0
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam se střídajícím záložníkem Ondřejem Lingrem na úvod vyřazovací fáze Evropské ligy doma remizovali s AS Řím 1:1. Další italský tým AC Milán na svém stadionu porazil Rennes 3:0 a je blízko postupu do osmifinále. Odvety jsou na programu příští čtvrtek.

Feyenoord v repríze finále Konferenční ligy z roku 2022 otevřel skóre v nastavení první půle díky hlavičce Paixaa. Soupeř pražské Slavie z podzimní skupiny ale po změně stran vyrovnal. Krátce po Lingrově příchodu z lavičky se v 67. minutě prosadil Lukaku rovněž hlavou. Belgický útočník, kterého neuhlídal exsparťan Hancko, zaznamenal 21 branek v posledních 18 zápasech Evropské ligy. V tomto ročníku se Lukaku trefil pošesté.

Galatasaray - Sparta 3:2, strhující drama. Hosté sahali po výhře, ale rozhodl Icardi

Loftus-Cheek se v Miláně poprvé trefil po půlhodině hry a ve 48. minutě anglický záložník přidal druhý gól. Krátce nato se za AC prosadil i Rafael Leao. „Rossoneri“ protáhli sérii bez porážky na šest soutěžních zápasů, z toho popáté zvítězili.

Dobrou pozici do odvety si vytvořil i Sporting, který v Bernu porazil Young Boys 3:1. Lisabonský tým se dostal do vedení ve 31. minutě Amendovým vlastním gólem a Gyökeres zvýšil z penalty. Ještě před pauzou snížil Ugrinic, ale krátce po změně stran přidal třetí branku hostů Inácio. Domácí už se na odpověď nevzmohli, navíc těsně před koncem přišli o vyloučeného Camaru.

Další lisabonský celek Benfica vydřela vítězství 2:1 nad Toulouse. V 68. minutě poslal domácího favorita do vedení Di María z pokutového kopu, chvíli nato odpověděl Desler. Až v osmé minutě nastavení po vyloučení hostujícího Mawissy proměnil argentinský mistr světa Di María i druhou penaltu.

Braga doma podlehla Karabachu 2:4 a neodčinila nedělní ligový debakl 0:5 se Sportingem. Po gólu z penalty hostujícího Jankoviče sice v úvodní půli srovnal Banza, jenž po změně stran se prosadil třikrát ázerbájdžánský celek. Dva góly zaznamenal Zoubir a jeden Juninho. V nastavení Moutinho už pouze zmírnil porážku Bragy.

Šachtar Doněck v domácím azylu v Hamburku remizoval s Marseille 2:2. Všechny góly padly ve druhém poločase. Olympique poslal do vedení Aubameyang, krátce nato srovnal Matvijenko. V poslední minutě hostům vrátil náskok Ndiaye, ale Eguinaldo v nastaveném čase stanovil konečný výsledek.

Lens po sérii tří ligových výher zaváhal a na svém hřišti remizoval 0:0 s Freiburgem, který naopak v bundeslize třikrát po sobě prohrál.

Feyenoord Rotterdam - AS Řím 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. Paixão - 67. Lukaku. Rozhodčí: R. Petrescu – R. Ghinguleac, M. M. Grigoriu (všichni ROU). ŽK:14. Beelen, 35. Minteh, 69. Stengs - 46. Llorente, 86. Bove. Diváci: 47 500.

Feyenoord Rotterdam Wellenreuther – Nieuwkoop (78. Read), Beelen, Hancko (C), Hartman – Stengs (70. Ivanušec), Zerrúqí, Wieffer – Minteh (63. Lingr), Ueda (63. Giménez), Paixão (79. Milambo).

AS Řím Svilar – Karsdorp (81. Çelik), Llorente, G. Mancini, Spinazzola – Bove (87. Cristante), Paredes, Pellegrini (C) – Dybala (87. Baldanzi), Lukaku, Zalewski (63. El Shaarawy).

BSC Young Boys - Sporting Lisabon 1:3 (1:2)

Branky: 42. Ugrinić - 32. Amenda, 40. Gyökeres, 48. Inácio. Rozhodčí: Benoit Bastien – Hicham Zakrani, Aurélien Berthomieu. ŽK:39. Colley, 53. Łakomy. ČK:88. Mo. Camara.

BSC Young Boys von Ballmoos (C) – Hadjan, Amenda, Mo. Camara, Blum – Ugrinić (46. Niasse), Lauper, Łakomy (80. Males) – Colley (60. Monteiro), Itten (60. Elia), Mvuka (60. Ganvoula).

Sporting Lisabon Adán (C) – Reis, Inácio, Quaresma – Santos (84. Nel), Braganca (84. Koindredi) – Hjulmand (60. Morita), Esgaio, Gonçalves (81. Catamo), Edwards – Gyökeres (73. Trincão).

Benfica Lisabon - Toulouse FC 2:1 (0:0)

Branky: 68. Di María, 90+8. Di María - 75. Desler. Rozhodčí: Rumšas – Radius, Sužiedėlis (všichni Litva). ŽK:90+2. Kökçü - 37. Spierings, 43. Desler, 58. Restes, 90+2. Skyttä, 90+2. Mawissa, 90+7. Magri. ČK:90+6. Mawissa.

Benfica Lisabon Trubin – Aursnes, A. Silva, Otamendi (C), Carreras (59. Ale. Bah) – Neves, Kökçü – Di María, Ra. Silva, João Mário (59. Neres) – Cabral (87. Leonardo).

Toulouse FC Restes – Desler, L. Costa, Nicolaisen, Diarra (70. Mawissa) – Spierings (78. Cásseres), Sierro (C) – Dønnum (70. Babicka), Gboho (86. Skyttä), Suazo – Dallinga (78. Magri).

AC Milán - Stade Rennes FC 3:0 (1:0)

Branky: 32. Loftus-Cheek, 48. Loftus-Cheek, 53. Leão. Rozhodčí: Dabanović – Todorović, Jovanovic (všichni Černá Hora). ŽK:87. Nagida.

AC Milán Maignan – Florenzi (75. Terracciano), Kjær (62. Thiaw), Gabbia, Hernández (C) – Musah, Reijnders – Pulišić (81. Y. Adli), Loftus-Cheek (75. Binnásir), Leão (62. Okafor) – Giroud.

Stade Rennes FC Mandanda (C) – G. Doué (67. Seidu), Omari, Theate, Truffert (75. Nagida) – Bourigeaud, Santamaría, Matusiwa (75. Blas), D. Doué (75. I. Saláh) – Kalimuendo (67. Gújrí), Terrier.

SC Braga - FK Karabach 2:4 (1:1)

Branky: 44. Banza, 90+1. Moutinho - 21. Janković, 56. Zoubir, 66. Juninho, 69. Juninho. Rozhodčí: Morten Krogh – D.Wollenberg Rasmussen, Steffen Bramsen. ŽK:45+2. Ruiz - 30. M. Silva, 76. Romão.

SC Braga Matheus – Gómez (76. J. Mendes), P. Oliveira, Niakaté, Borja – Moutinho, V. Carvalho (76. Ndour), Zalazar (68. Pizzi) – Banza, Ruiz (C), Djaló (57. R. Fernandes).

FK Karabach Luňov – M. Silva, Mustafazade, B. Hüseynov, Cəfərquliyev – Janković (C), Romão (86. Isajev) – L. Andrade (68. Bajramov), Benzia (86. Keyta), Zoubir (90+6. Xhixha) – Juninho (86. Achundzade).

Racing Lens - SC Freiburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: B. Frankowski – Boniek, Winkler (POL). ŽK:37. Gradit, 42. Danso, 81. Saïd - 90. Philipp. Diváci: 38 194.

Racing Lens Samba /C/ – Gradit, Danso, Haïdara (89. Chusanov) – Aguilar (63. Chávez), Diouf (63. Samed), el-Ajnawí, P. Frankowski – Sotoca, da Costa (72. Fulgini) – Wahi (72. Saïd).

SC Freiburg Atubolu – Kübler, Keitel, Gulde, Makengo – Höfler, Eggestein /C/ – Dōan, Röhl (79. Grifo), Sallai (86. Philipp) – Höler (86. Gregoritsch).

FK Šachtar Doněck - Olympique Marseille 2:2 (0:0)

Branky: 68. Matvijenko, 90+3. Eguinaldo - 64. Aubameyang, 90. Ndiaye. ŽK:49. Konoplja, 78. Zubkov, 90+3. Eguinaldo, 90+5. Bondar - 28. Balerdi.

FK Šachtar Doněck Riznyk – Konoplja (77. Gočoleišvili), Bondar, Matvijenko, Azarovi – Stěpaněnko (72. Nazaryna) – Zubkov, Bondarenko (90+2. L. Traoré), Sudakov, Eguinaldo – Sikan (77. Kevin).

Olympique Marseille P. López – Henrique, Clauss, Gigot, Balerdi, Merlin – Harít, Kondogbia, Únáhí – Aubameyang (90+2. Correa), Ben Seghir.