AS Řím - Plzeň 5:0, hosté v Lize mistrů nestíhali, Džeko dal hattrick

• 603
Plzeňským fotbalistům se druhé vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů krajně nepovedlo. Jakkoli jejich snaha v prvním poločase vyzněla sympaticky, v Římě prohráli vysoko 0:5, hattrick dal Edin Džeko. A to ještě mnoho šancí domácí AS nevyužilo.

Nestačili, nestíhali. Někdy ten rozdíl v kvalitě hry i jednotlivců byl až k pláči. Chvíli se zdálo, že italský tým dělá jiný sport než český šampion.

Plzeň k domácí remíze 2:2 s CSKA Moskva přidala těžkou porážku. Vyrovnala svůj nejhorší výsledek v Lize mistrů, na podzim 2013 dostala bůra na Bayernu Mnichov.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na AS Řím narazila před dvěma lety v Evropské lize, prohrála 1:4. Tenkrát dal bosenský útočník Edin Džeko hattrick. I tentokrát muž, jenž mluví obstojně česky a profesionální kariéru rozjel v Teplicích, na hřišti řádil.

Upozorňovali na něj, jeho jméno zmiňovali nejčastěji. Ač si na Edina Džeka dávali pozor, zastavit ho nedokázali.

Protože měli Plzeňští šílené mezery v obraně.

Neuběhly ani tři minuty, když Řezník špatně vystoupil, naivně se snažil Džeka vystavit do ofsajdu, když jeho tři parťáci ze zadní linie zůstali. A Džeko krátký sprint po levé straně zakončil přízemní křížnou střelou.

Chybělo pět minut do konce poločasu, když stoper Hejda zvláštně podskočil centr Gündera a Řezník byl při bránění nedůrazný. Džeko si míč zpracoval na prsou a vypálil pod břevno.

A to ještě Günder trefil břevno a sólo Florenziho skvěle zastavil Kozáčik. Mohlo být hůř, ale i líp.

Po úvodní brance sice hosty postihl chvilkový útlum, ale pak předvedli celkem zajímavý fotbal. Využívali toho, že domácím se příliš nechtělo vracet zpátky, a že někdy bránili ledabyle, protivníky nedostupovali.

Krmenčík i Řezník za stavu 0:1 byly v pozicích, z nichž se skórovat rozhodně dalo.

Byly to nebezpečné akce, které vznikaly na levé plzeňské straně. Pravá byla slabší, Zeman zraněného Kopice adekvátně nenahradil.

V prvním poločase neodehráli Plzeňští vyloženě zlou partii, zato po přestávce to z jejich strany bylo naprosto o ničem. I proto, že domácí si už dali vzadu pozor.

Hosté sice po hodině hry konečně vyslali první střelu mezi tyče, od Procházky byla spíš propagační a taky jediná plzeňská za celé utkání, ale jinak se hrálo na jednu bránu. Přes čtyřicet tisíc diváků na Olympijském stadionu počítalo hromadu šancí i spoustu gólů.

Hostující defenzíva vůbec nestíhala, hodně vidět bylo, jak nestačí Limberský, Hejda i další.

Po Džekovi se prosadili jeho mladí parťáci z útoku Ünder a Kluivert.  Turecký reprezentant, jenž dostává na pravém křídle přednost před Patrikem Schickem, byl celkem u tří branek. Kluivert, syn známého nizozemského internacionála, dorážel jeho pohotovou střelu z voleje.

Brankář Kozáčik k tomu dvakrát skvěle zasáhl proti Džekovi a oddaloval hattrick až do poslední vteřiny. To už byl na hřišti i český útočník Patrick Schick, který zapsal jen žlutou kartu za zákrok na Hubníka.

Za tři týdny se Plzeň představí na Realu Madrid, vítěz posledních tří ročníků Ligy mistrů senzačně prohrál v Moskvě.