V sestavě favorizované Argentiny nahradí zraněného záložníka Gonzalese Cambiasso, místo pravého beka Burdissa nastoupí Scaloni. Mladí útoční hráči Messi a Tevez začnou na lavičce, v sestavě jsou zkušenější Saviola a Crespo.

Hráči obou týmů nastoupili na trávník. Hrají se státní hymny.

Mexiko se nechce jen bránit, má v sestavě tři útočníky.

o hráči
76. min Aimar o hráči
Riquelme
o hráči
Saviola
o hráči
84. min Messi o hráči
9 Crespo
Crespo
o hráči
76. min Tévez o hráči

o hráči
66. min Pineda o hráči
8 Pardo
Pardo
o hráči
38. min Torrado o hráči
Borgetti
o hráči
Moráles
o hráči
74. min Zinho o hráči
17 Fonseca
Fonseca
o hráči

Rozhodčí: Busacca - Buragina, Arnet
Počet diváků: 43 000

2

Hned z prvního útoku zápasu byl rohový kop Mexičanů. Hlavička Borgettiho byla argentinským obráncem zvednuta těsně nad břevno. Další roh Mexičanům nevyšel.

4

Další útok Mexika táhnul vpřed Fonseca, ale přes poslední dva obránce neprošel.

6

Rafael Márquez (Mexiko) vstřelil gól. Argentina - Mexiko 0:1
Po Pardově centru přizvedl míč hlavou jeden z Mexičanů, nabíhající záložník Márquez nebyl nikým hlídán a z pěti metrů propálil bezmocného gólmana Abbondanzierieho.

10

Hernan Crespo (Argentina) vstřelil gól. Argentina - Mexiko 1:1
V první akci Argentiny rozehrával přímý kop z 25 metrů Riquelme. Zeď srazila míč na rohový kop, po kterém Riquelme hledal před bránou Crespa, ale před ním si vysoký Borgetti srazil míč do vlastní sítě. FIFA přesto gól připsala Crespovi.

12

Nyní jsou u míče Argentinci, přihrávají si na polovině hřiště a hledají cestičky skrz mexickou defenzivu.

14

Fonseca našel přesným pasem Borgettiho, kterého výborným zásahem připravil o míč Ayala. Z následného rohové kopu Mexičané nic nevymysleli.

16

Další centr Mexičanů do pokutového území odhlavičkovali nevelcí obránci Argentiny.

18

Přesnou přihrávku do pokutového území dostal Crespo, střílel z první, ale Márquez srazil střelu na roh.

19

Argentinci mají více míč na kopačkách, Mexičané vyčkávají na možnosti rychlých průniků do zatím nepříliš jisté obrany Jihoameričanů.

21

Hraje se ve vysokém tempu, Mexiko zatím dobře brání. Argentinci nemohou najít cestu vpřed.

23
Důležité

Cambiasso našel vynikajícím pasem Crespa, který se řítil sám na vyběhnuvšího gólmana Sáncheze, přehodil ho, ale míč zapadl těsně vedle levé tyče.

24

Bleskový útok Mexičanů potáhl Pardo, ale finální přihrávku zachytil na hranici pokutového území Argentinců bek Heinze.

25
Důležité

Výbornou ránu Borgettiho z dvaceti metrů vyrazil na rohový kop gólman Abbondanzieri.

26

Před Mexickou brankou zachytil centr do pokutového území gólman Sánchez.

28

Hraje se ve středu hřiště. Hra je nadále vyrovnaná.

30

Mexičan Guardado střílel po přihrávce Borgettiho na branku, obránce srazil jeho míč na rohový kop. Po něm hlavičkoval opět Borgetti vedle branky.

31

Riquelme hledal v pokutovém území Saviolu, ten ale čekal jeho přihrávku na jiné straně.

32

Mexičan Salcido zůstal ležet na trávníku a musel být ošetřen.

34

Sorinův centr do pokutového území srazili obránci Mexika ke gólmanovi Sánchezovi.

36

Hru začaly kouskovat fauly, které využívají více Mexičané. Rozhodčí zatím netrestá. Po ofsajdu Argentiny rozehrává Mexiko od gólmana.

37

Moráles centroval do pokutového území Argentiny. Brankář Abbondanzieri nadvakrát vysoký míč do rukavic zachytil.

38
Střídání

Střídání Mexiko: ze hřiště odešel Pavel Pardo, nahradil ho Gerardo Torrado
Zraněného dirigenta hry Mexika Parda vystřídal Torrado.

39

Nabíhající Borgetti hlavou jen nedostatečně lízl dlouhý centr do pokutového území Argentiny.

42

Obránce Osorio se vydal do pokutového území, ale byl mu odpískán faul, když v pokusu o "nůžky" trefil hlavičkujícího obránce Argentiny.

43

Moráles sprintoval za centrem za obranu, ale zastavil ho praporek postranního rozhodčího oznamující ofsajd.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gabriel Heinze (Argentina)
Po chybě v obraně musel argentinský obránce skluzem faulovat útočníka Mexika, který by jinak šel sám na branku. Trenér Mexika se zuřivě dožadoval červené karty.

45

Přímý kop Mexika z 30 metrů gólovou příležitost nepřinesl.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1
První poločas skončil spravedlivou remízou. Mexičané byli Argentincům minimálně vyrovnaným soupeřem.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Argentina - Mexiko

46

Oba týmy nastoupily ve stejných sestavách. Podle prvních okamžiků se zdá, že trenéři zdůrazňovali hráčům v kabinách: Hlavně neinkasovat!

49

Zatím se hraje bez šancí ve středu hřiště. Hru ovládá taktika.

51

Argentinci zkusili vysoký centr do pokutového území, ale mexičtí obránci mají výškovou převahu a takové míče spolehlivě sbírají.

54
Důležité

První šance druhého poločasu: Borgetti se po dlouhém centru ocitl sám pár metrů před Abbondanzierim, ale argentinského gólmana neprostřelil.

57

Rodriguez vyslal po centru skákavou střelu na branku, gólman Mexika vyrazil na rohový kop. Z něj Argentinci zakončit nedokázali.

58

Útok Mexika přerušil Fonseca, který se obětavě vrátil a zezadu vypíchl míč.

59
Důležité

Saviola sprintoval sám s míčem na mexickou branku, volného Crespa neviděl a jeho střelu vyrazil výborný Sánchez na rohový kop. Z něj Riquelme zkoušel skórovat, ale minul branku.

60

Další útok Argentiny zastavil ve spolupráci s obránci opět gólman Sánchez.

62

Další centr Argentiny do pokutového území Mexika nenašel adresáta.

64

Záložník Guardado zůstal po souboji ležet ve středovém kruhu a je odnášen ze hřiště na nosítkách.

66
Střídání

Střídání Mexiko: ze hřiště odešel Andrés Guardado, nahradil ho Gonzalo Pineda
Zraněný mexický záložník musel být vystřídán.

68

Vyprodaný stadion v Lipsku sleduje vyrovnanou hru. Přestože měl první poločas vyšší tempo, stále se je na co dívat.

70

Borgetti zůstal ležet na trávníku a vteklými gesty ukazoval rozhodčímu, že ho obránce Argentiny Heinze trefil rukou do obličeje. Opakovaný záběr jeho jeho tvrzení na sto procent nepotvrdil.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rafael Márquez (Mexiko)

72

Míč se pohybuje převážně ve středu hřiště. Oba týmy se bojí zaútočit ve větším počtu hráčů.

73

Fonseca střílel z dvaceti metrů, ale obránci srazili jeho střelu na zem ke gólmanovi Abbondanzierimu.

74
Střídání

Střídání Mexiko: ze hřiště odešel Ramón Moráles, nahradil ho Antonio Naelson Zinho

75

Na Pinedův centr do pokutového území Argentiny vyskočil nejvýše Borgetti, ale netrefil branku.

76
Střídání

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Hernan Crespo, nahradil ho Carlos Tévez

76
Střídání

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Esteban Cambiasso, nahradil ho Pablo Cesar Aimar

78

Po přímém kopu Argentiny zůstal v ofsajdu Tevez. Opakovaný záběr však prokázal, že se rozhodčí mýlili.

80

Argentinský trenér posílil střídáním útok. Pokusí se hlavně za pomoci bleskově rychlého mladíka Teveze překonat zahuštěnou obranu Mexika.

81

Utkání sleduje na stadionu 43 tisíc diváků.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal José Antonio Castro (Mexiko)
Za faul vytáhl rozhodčí Busacca další žlutou kartu.

84

Přímý kop Márqueze byl příliš dlouhý a skončil za brankou.

84
Střídání

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Javier Saviola, nahradil ho Lionel Messi

87

Nyní se více dopředu tlačí Mexičané, Argentinci ztěžka zastavují jejich bleskové výpady.

89

Hra je stále více nervózní. Množí se nebezpečné zákroky.

90

Tevez se řítil s míčem na bránu, ale křižující obránce Mexika mu ho ukopl.

90
Důležité

Už v nastaveném čase vsítil po sérii narážeček po zemi Messi branku, ale rozhodčí odmávali postavení mimo hru.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1
Rozhodčí ukončil normální hrací dobu, bude se hrát prodloužení.

91

Začalo první prodloužení utkání Argentina - Mexiko

92

První patnáctiminutové prodloužení začalo útokem Argentiny. Mexiko brání v devíti hráčích.

94

Messi potáhl útok po lové straně, obešel dva mexické obránce, ale třetí ho obral o míč.

98

Maxi Rodríguez (Argentina) vstřelil gól. Argentina - Mexiko 2:1
Dlouhý centr Sorína před pokutové území Mexika si zpracoval na prsou Rodriguez a ukázkovou bombou levačkou z voleje vyslal míč křižmo do pravého horního rohu Sánchezovy branky.

100

Mexičanům nezbývá nic jiného než se tlačit dopředu, přes zataženou obranu Argentiny to ale nebudou mít jednoduché.

102

Hraje se ve středu hřiště, Mexičané neví, kudy dostat míč vpřed.

104

Pineda z křídla hledal spoluhráče, ale Rodriguez mu do přihrávky strčil nohu a útok Mexika tak skončil.

105

Dlouhý pas zachytil do rukavic gólman Argentiny Abbondanzieri.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:1
Následuje kratičká přestávka, hráči pijí a mění si strany.

105

Castro leží na trávníku. Pravděpodobně dostal křeč, jsou u něj lékaři.

106

Začalo druhé prodloužení utkání Argentina - Mexiko

107

Hraje se na polovině Argentiny, které stačí k postupu do čtvrtfinále nedostat patnáct minut gól.

107

Zinho vystřelil z třiceti metrů po zemi těsně vedle Argentinské branky, gólman míč kontroloval.

109

Argentinci drží míč na polovině, Mexičané se snaží napadat. Jejich obránce Castro po křeči kulhá. Ani jeden tým už nemůže střídat.

112
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Juan Pablo Sorín (Argentina)
Těsně vedle vlastního pokutového území fauloval Sorín Mexičana Osoria.

113

Mexičané přímý kop dobře nerozehráli. K míči se dostali Argentinci.

114

Messi po krásném slalomu hledal Teveze, ale jeho pas zachytil vyběhnuvší gólman Abbondanzieri.

115

Dlouhý pas Pinedy do pokutového území Argentiny nenašel adresáta.

116

Další akce Mexičanů mohla skončit gólem, centr ze strany hlavičkoval útočník v zelenobílem těsně vedle branky.

118
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gerardo Torrado (Mexiko)

119
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Francisco Fonseca (Mexiko)

120

Utkání končí na polovině Mexika. Hbití Argentinci Messi a Tevez nepůjčují unaveným soupeřům míč. Navíc jsou faulováni.