Ghana - Turecko: Gyan a Cetin

Ghana - Turecko: Gyan a Cetin - Ghaňan Asamoah Gyan (vlevo) bojuje o míč s tureckým fotbalistou Servetem Cetinem. | foto: Reuters

Ghana se rozešla s Tureckem smírně

• 36
Praha - Fotbalisté Ghany mají za sebou zatím nejpovedenější zápas v přípravě na mistrovství světa. Především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločasu a gólu Amoaha remizovali v Bochumi s Tureckem 1:1. Druhý soupeř českého týmu v základní skupině MS podal podle agentury SID disciplinovaný výkon.

Ghana - Turecko 1:1 (0:1)

Třetí mužstvo z posledního šampionátu Turecko se ujalo vedení díky trefě Nihata ze 17. minuty, v hustém dešti vyrovnal po hodině hry Mathew Amoah, jenž na jaře působil společně s Tomášem Rosickým a Janem Kollerem v Dortmundu.

Ghanští svěřenci Ratomira Dujkoviče za sebou mají soustředění v Rakousku a nepřesvědčivé přípravné duely s tamním regionálním výběrem (0:1) a německým
týmem VfB Stuttgart (1:1).

V pondělí se "Černé hvězdy", jak se mužstvu přezdívá, utkají v Leicesteru s Jamajkou, generálka s Koreou je na programu 4. června.

Branky: 60. Amoah - 17. Nihat.
Sestava Ghany: Kingston - Painstil, Pappoe, Kuffuor, J. Mensah - O. Addo
(46. Pimpong), Muntari, Essien, Appiah - Asamoah (46. E. Addo), Amoah (81.
Tachie-Mensah).

Anglie - Bělorusko 1:2 (1:0)

Útočník Michael Owen se dva týdny před startem fotbalového mistrovství světa vrátil na trávník. Anglický reprezentant odehrál hodinu v přípravném zápase proti Bělorusku, který domácí tým složený především z náhradníků prohrál v Readingu 1:2.

Kanonýr Newcastlu nehrál od začátku roku kvůli zlomenině malíčku a poranění nártu. Utkání pro Angličany začalo slibně, když je v 35. minutě dostal Jermaine Jenas do vedení.

Pět minut po přestávce však přišla černá chvíle třetího brankáře týmu Roberta Greena, který si při pokusu o výkop vážně poranil tříslo.

Míč navíc skončil u nohou běloruského útočníka Vitalije Kutuzova, jenž ho k nevoli diváků dopravil do prázdné branky, před níž ležel bezmocný Green.

Ten pak opustil trávník na nosítkách a na účast na mistrovství světa musí zapomenout. "Podstoupí ještě další vyšetření, ale ta jenom potvrdí, že je mimo hru. Je to vážné zranění třísel," řekl po zápase trenér anglické reprezentace Sven-Göran Eriksson.

Do branky se v Readingu postavil Scott Carson z Liverpoolu, jenž byl dnes povýšen z funkce náhradníka na plnohodnotného člena výběru pro MS.

Dvacetiletý brankář je v kádru loňského vítěze Ligy mistrů až brankářskou trojkou a v březnu odešel na hostování do druholigového Sheffieldu United. V národním týmu ještě neodehrál ani jeden oficiální mezinárodní zápas.

Hosté pak hráli od 73. minuty v deseti, přesto dokázali vstřelil vítěznou branku. Úspěch proti anglickým náhradníkům, mezi nimiž se objevil i sedmnáctiletý útočník Theo Walcott, jim v 81. minutě zajistil Sergej Kornilenko.

Branky: 35. Jenas - 50. Kutuzov, 81. Kornilenko.

Korejská republika - Bosna a Hercegovina 2:0 (0:0)

Po úterní remíze se Senegalem se dnes korejští fotbalisté dočkali v přípravě na mistrovství světa v Německu vítězství. Svěřenci nizozemského kouče Dicka Advocaata, jenž už na rozdíl od minulého duelu využil posily z evropských lig, porazili před téměř 65 tisíci diváky v Soulu 2:0 Bosnu a Hercegovinu.

Semifinalisty minulého šampionátu, který spolupořádali, poslal pět minut po přestávce hlavou do vedení Sol Ki-Hjon z anglického Wolverhamptonu. V poslední minutě pak pojistil výhru tvrdou ranou Čche Če-džin.

Korejce nyní čeká přesun do Evropy, kde se v závěrečných přípravných duelech utkají se soupeřem českého týmu ve skupině Ghanou a poté s Norskem, jež v baráži o MS ztroskotalo právě na svěřencích Karla Brücknera.

Branky: 50. Sol Ki-Hjon, 90. Čche Če-džin. Diváci: 64.836.