S PÁSKOU. Martin Vitík dohrával utkání proti Anglii na Euru jednadvacítek s...

S PÁSKOU. Martin Vitík dohrával utkání proti Anglii na Euru jednadvacítek s kapitánskou páskou. | foto: Pavel Jiřík ml.

Nejlepší Vitík s brankářem, zaujal i Gabriel. Proti Anglii zklamal Karabec

• 4
Celkově za tři. Možná kdyby mladí čeští fotbalisté vydrželi ve výkonu z prvního poločasu, bylo by jejich hodnocení lepší. Takhle navzdory porážce 0:2 s Anglií nezklamali, ale ani nenadchli. Nejvíc se čtenářům iDNES.cz líbilo představení stopera Martina Vitíka.

Střední obránce, který duel dohrával s kapitánskou páskou, šéfoval houževnaté české defenzivě. Dobře bránil oba nebezpečné anglické útočníky. Když těsně před přestávkou Madueke už už střílel vedoucí gól protivníka, Vitík mu do zakončení přijel skluzem a odpálil balon do zámezí.

Zařval si nadšením, pumpoval rukama, spoluhráči jej za výtečný zásah plácali po zádech.

ZNÁMKOVÁNÍ

Jak jste hlasovali

I to zřejmě hlasující v anketě promítli do svého hodnocení a dali Vitíkovi dvojku (2,33). Podobně shovívavě ocenili také výkon brankáře Vítězslava Jaroše, ten měl průměr jen o něco horší (2,39).

Ostatní průměry už by ve školních lavicích znamenaly trojky. Z těch „lepších“ lze vypíchnout krajního beka Adama Gabriela (2,58) či útočného dravce Vasila Kušeje (2,71). Kdyby druhý jmenovaný dal v jedné ze svých vícero šancí gól, jistě by obdržel ještě lepší známku.

Podsaditý křídelník byl symbolem sympatického prvního poločasu, který skončil bez branek. Záhy po zahájení druhého však česká jedenadvacítka inkasovala a Angličané tím otupili její houževnatost. V nastavení druhé půle pak po chybě střídajícího Karabce zpečetili výhru 2:0.

Právě Karabcovi čtenáři kiks spočítali a umístili jej na dno žebříčku, za průměr 3,64 mu náleží čtyřka. Nenadchl je ani jiný náhradník Daniel Fila (3,25), ze základní sestavy byl v očích hlasujících nejhorší levý bek Martin Cedidla (3,20).

Druhé ze tří utkání ve skupině C sehrají mladíci v neděli od 18:00 s Německem, které na úvod remizovalo s Izraelem 1:1. Ten Češi vyzvou na závěr ve středu. Do vyřazovací fáze postupují z každé čtyřčlenné skupiny dva týmy.