Daniel Kolář a Martin Švejnoha v utkání Sparta - Brno

Daniel Kolář a Martin Švejnoha v utkání Sparta - Brno. | foto: Stanislav Peška, ČTK

Český tým ztrácí Koláře definitivně

• 64
Berg en Dal - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Fotbalová reprezentace na mistrovství Evropy do 21 let v Nizozemsku definitivně přišla o Daniela Koláře. Sparťanskýž ofenzivní záložník či útočník kvůli zranění kotníku odcestuje v pátek domů. S týmem zůstane ještě na čtvrteční zápas se Srby, což bylo jeho přání. Nastoupit však nemůže.

Kolář zranil v úvodu prvního zápasu českému týmu na turnaji anglický protihráč. Trefil ho do kotníku a způsobil mu těžký výron.

"Dostal ránu do stojné nohy, byl to zákrok skoro na červenou," poznamenal kouč Ladislav Škorpil.

Koláře už v 18. minutě vystřídal Martin Fillo, národní mužstvo zápas s Angličany nakonec dovedlo k remíze 0:0, když soupeř dvě minuty před koncem neproměnil penaltu.

Sparťanský fotbalista hned po utkání odjel na vyšetření do nemocnice v Arnhemu, rentgen neprokázal poškození kostí. "I tak je to hodně bolestivé, noha mu hodně otekla," poznamenal Petr Novák, lékař týmu.

Česko tak v šampionátu pokračuje se dvaadvaceti hráči. Donominovat náhradníka za Koláře v rozehraném turnaji už není možné.