Český stoper Robin Hranáč v přípravném utkání proti Arménii.

Český stoper Robin Hranáč v přípravném utkání proti Arménii. | foto: Profimedia.cz

Nejlepší Hranáč s Barákem. Čtenáři hodnotili fotbalisty za duel s Arménií

• 6
Nejlepším hráčem fotbalové reprezentace v přípravném utkání proti Arménii (2:1) zvolili čtenáři iDNES.cz stopera Robina Hranáče. Týmový výkon viděli jako průměrný a o něco slabší než minulý týden při vítězství v Norsku.

Češi mají za posledních pět dnů za sebou dvě utkání, kterými začala éra nového trenéra Ivana Haška. Obě vyhráli, byť herně to drhlo. „Nebyl to vůbec snadný zápas,“ poznamenal kouč po úterním domácím vítězství nad Arménií.

Hodnocení v Haškově éře

v Norsku (2:1) průměrná známka 2,82

s Arménií (2:1) 3,13

Stejně jako minulý pátek v Norsku trefil výhru střídající hráč v závěru, po středopolaři Barákovi je střelcem rozdílové branky útočník Chorý.

Ten však proti Arménii nenastoupil na požadovaných aspoň dvacet minut, proto v hodnocení čtenářů iDNES.cz nefiguruje.

U fanoušků nejvíc zabodoval čtyřiadvacetiletý plzeňský stoper Hranáč, který nastoupil na pozici středního stopera a v základní jedenáctce byl jedním ze čtyř debutantů. Výsledná známka mu vyšla 2,43. Čtenáři hodnotí jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka.

ZNÁMKY: Podívejte se, jak jste hodnotili

Líbili se také Antonín Barák, Matěj Kovář, kapitán Tomáš Souček. Pod trojku se dostali ještě Matěj Jurásek a David Douděra.

s Moldavskem (3:0) 2,61

Premiéra v národním mužstvu se naopak příliš nepovedla Adamu Gabrielovi, kterého trenér střídal v poločase.

Jeho výkon měl dopad i u fanoušků, byl na tom ze všech hráčů nejhůř se známkou 4,21. O moc líp nedopadl Adam Hložek, který v úvodu utkání neproměnil obrovskou šanci.

Celková známka pro tým vyšla 3,13. Při páteční Haškově premiéře v Norsku to bylo 2,82. Byť tým na první pohled podal podobný výkon, fanoušci nyní zřejmě zohlednili, že hrál doma a proti slabšímu soupeři.