GÓLOVÁ HLAVIČKA. Anglický útočník Andy Carroll vyskočil do vzduchu a hlavou

GÓLOVÁ HLAVIČKA. Anglický útočník Andy Carroll vyskočil do vzduchu a hlavou vstřelil Švédsku gól. | foto: Reuters

Švédsko - Anglie 2:3, Seveřané vedli, přesto na šampionátu končí

• 72
Švédsko je druhým týmem, který končí na fotbalovém mistrovství Evropy. Rozhodla o tom jeho porážka 2:3 s Anglií. V tabulce skupiny D už na prvních dvou místech skončit nemůže.

Irsko a Švédsko. To jsou dvě mužstva, které mají po dvou kolech jistotu, že na mistrovství Evropy skončí už po základních skupinách.

Švédsko se krutou zprávu dozvědělo v pátek večer. Kdyby proti Anglii bodovalo, šlo by do posledního kola s nadějí. Takhle půjde proti Francii bez jakékoliv šance na postup.

Utkání nabídlo rozdílné poločasy. Zatímco ten první byl nudný a k vidění byl vlastně jen gól anglického útočníka Carrolla, ten druhý nabídl vzrušující podívanou. Švédsko dokázalo otočit výsledek, ale Anglie si nakonec vzala vítězství nazpátek.

4.Švédsko20023:50

Švédsko mělo převahu pouze v hledišti, na trávníku se mu start nepovedl a pokračovalo v nejistém výkonu z prvního duelu s Ukrajinou.

To Angličané vstoupili do zápasu s větším odhodláním a podobně jako s Francií otevřeli skóre.

Anglický kouč Hodgson, který v začátcích své bohaté kariéry vedl několik švédských klubů, si mohl gratulovat k tomu, že zařadil do základní sestavy Carrolla. V polovině první půle ho dalekonosným centrem našel kapitán Gerrard a švédský gólman neměl proti prudké hlavičce šanci.

Carroll si připsal druhý reprezentační gól, Gerrard zase druhou asistenci na turnaji. Proti Francii z podobné pozice přihrál na gól v první půli Lescottovi.

Až hrozba vyřazení přiměla Švédy ke zvýšení aktivity. Do druhé půle vlétl severský tým s obrovským nasazením a podobně jako v prvním zápase s Ukrajinou se brzy po příchodu z kabin dočkal gólu. V 49. minutě Ibrahimovic z opakované střely po přímém kopu procpal míč k Mellbergovi a ten s přispěním obránce Johnsona se štěstím srovnal.

Švédy gól povzbudil a na anglickou branku se valily nebezpečné útoky. V 59. minutě dokonal Mellberg obrat, když hlavou proměnil centr z přímého kopu.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Anglický kouč měl ovšem velmi šťastnou ruku při střídání. V 61. minutě poslal na trávník čerstvého Walcotta a mladík z Arsenalu se mu už za tři minuty odměnil vyrovnáním, když nepříliš umístěnou střelou zaskočil Isakssona.

Walcott měl podíl také na vítězné trefě: v 78. minutě se protáhl podél lajny a jeho akci zakončil patičkou Welbeck.

,

Témata: Anglie na fotbalovém mistrovství Evropy 2012, Anglie, Arsenal FC, Švédsko na fotbalovém mistrovství Evropy 2012, Výsledky Box