Žižkov čeká nával fandů Bohemians 1905

• 25
Praha - Kolik fanoušků Bohemians 1905 bude v kotli při podzimní rozlučce svého týmu na hřišti Viktorie Žižkov? Jejich počet jen těžko přesáhne 1500 - tedy maximální limit pro hostující mužstvo. Kdyby se však do prodeje dostalo dvojnásobné množství vstupenek, jen by se po nich zaprášilo. Takový je zájem o nedělní duel o krále druholigové Prahy.

"Asi tisíc lístků jsme prodali už v neděli při zápase s HFK Olomouc. Zbytek bude k dostání dnes," řekl ředitel klubu Jiří Steinbroch.

K obrovskému zájmu o vstupenky nejvíce přispívají výsledky "klokanů", kteří vyhráli v pěti utkáních v řadě a v tabulce vystoupali už na čtvrté místo. Ještě před pěti koly se přitom tým trenéra Zbyňka Busty krčil na předposlední příčce.

Duel s HFK Olomouc sledovalo 5184 diváků a je pravděpodobné, že letošní druholigový rekord 6865 přihlížejících by padl, kdyby se hrálo za příznivějšího počasí.

Takovou sérií jako jejich nejbližší soupeř se sice nemůže pochlubit Žižkov, ale "červenobílým" to líto není. Vždyť včera odpoledne v dohrávce 14. kola o dvě branky zvítězili na hřišti olomoucké rezervy a už před nedělním derby je jisté, že je z čela nesesadí ani případná porážka.

To by však nemuselo platit, nebýt včerejšího strhujícího závěru. Žižkov totiž ještě v 90. minutě s Olomoucí B jen remizoval 1:1, ale v poslední minutě jej nejdříve poslal do vedení Kučera a v nastaveném čase přidal třetí branku Kalod. Viktoria nyní vede o čtyři body před Jihlavou, Bohemians 1905 jsou čtvrtí a na vedoucí tým mají manko 12 bodů.