F:NL2023/2024
Momentka z utkání Chrudim vs. Vlašim (ilustrační snímek)

Momentka z utkání Chrudim vs. Vlašim (ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Líšeň remizovala s rezervou Slavie, Vlašim překvapila v Chrudimi

• 0
Fotbalisté Líšně remizovali v 15. kole druhé ligy se Slavií B bez branek a o bod vedou neúplnou tabulku. Pražané navzdory nerozhodnému výsledku klesli na poslední místo kvůli nečekané výhře Vlašimi 2:0 v Chrudimi. Prostějov zdolal jiný celek z hlavního města Duklu 2:0.

Líšeň nedokázala doma vyhrát třetí zápas po sobě. Brněnský celek stejně jako Slavia bodoval v posledních dvou kolech.

Vlašim poslal v Chrudimi do vedení v 27. minutě Suchan. Pojistku přidal v 76. minutě Solomon. Východočeši prohráli po šesti kolech a zůstali šestí. Vlašim bodovala páté kolo za sebou a na nesestupové příčky stejně jako slávisté ztrácí bod.

Prostějov rozhodl o triumfu nad Duklou v prvním poločase. Už po necelé půlhodině hry vedl o tři branky. Postupně se trefili Kušej, Pinc a Schaffartzik. Ještě v prvním dějství snížil Buchvaldek, ale Kušej v 84. minutě přidal svou druhou trefu v zápase. Konečný výsledek stanovil hostující Adediran.

Svěřenci trenéra Šustra nenašli přemožitele páté kolo v řadě a patří jim sedmá příčka. Dejvický celek je po třetí porážce za sebou jedenáctý.

Druhá fotbalová liga - 15. kolo: Chrudim - Vlašim 0:2 (0:1), Líšeň - Slavia Praha B 0:0, Prostějov - Dukla Praha 4:2 (3:1).

SK Líšeň 2019 - SK Slavia Praha B 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Kotala – Poživil, Mikeska. ŽK:14. A. Čermák, 37. Laczkó, 51. Sokol - 32. Planka, 42. Šmiga. Diváci: 639.

SK Líšeň 2019 Vajner – Pašek (C), Černín (75. M. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (64. Reteno Elekana), Matocha, Machalík, Sokol (90+2. Weber) – Vandas (75. Zikl).

SK Slavia Praha B Sirotník – Nikl, Trédl (67. Singhateh), Hunal, Labík – Kopáček (C) (76. Alrashdi) – Šubert (76. Žitný), Planka, Beran, A. Pudil – Šmiga (90+2. Osuagwu).

MFK Chrudim - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:2 (0:1)

Branky: 27. Suchan, 76. Solomon. Rozhodčí: Křepský – Pfeifer, Mojžíš. ŽK:52. Koželuh, 85. Hašek - 60. Hyský, 63. Kulhánek, 69. Heppner.

MFK Chrudim Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Kesner – Řezníček – P. Juliš, Kodýdek (72. Látal), Skwarczek, Vrána – Firbacher (79. Jedlička).

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Solomon (88. Toula), Halinský, Kulhánek, Heppner – Suchan – Lehoczki, Onije, Rigo, Smejkal (84. Langhamer) – A. Svoboda (90+3. Hošek).

1. SK Prostějov - FK Dukla Praha 4:2 (3:1)

Branky: 6. Kušej, 20. Pinc, 29. Schaffartzik, 84. Kušej - 34. Buchvaldek, 86. Adediran. Rozhodčí: J. Machálek – R. Kotík, J. Bureš. ŽK:54. Schaffartzik, 63. Šumbera - 35. Moulis, 47. Barac.

1. SK Prostějov M. Bárta (76. Krynskyj) – Bolf, Schaffartzik (C), Bialek, Elbel – Kušej, Šumbera (76. Gáč), Koudelka (85. Ščedryj), Kulig (52. M. Zapletal), Bartolomeu (85. Stříž) – Pinc.

FK Dukla Praha Čtvrtečka – Hrubeš, Holiš (74. Adediran), Piroch, Peterka (C) – Buchvaldek (85. Hodek), Barac, Uhlíř (46. Havelka), Matějka (85. Kim), Moulis (46. Havelka) – Kozel.