Jihlavský Šourek vyváží míč, sledují ho plzeňští záložníci Rezek a Horváth (vpravo). | foto: Martin Polívka, MAFRA

Kovaříkův gól zajistil Plzni pohárové vítězství 1:0 nad Jihlavou

• 20
Plzeňští fotbalisté vstoupili do čtvrtfinále domácího poháru vítězně. Na svém stadionu porazili Jihlavu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil dvanáct minut před koncem střídající Kovařík. Plzeň navíc neproměnila penaltu.

Ostatní čtvrtfinalisté už mají za úvodní zápasy za sebou. Sparta podlehla na Dukle 1:2, Slavia doma Brnu 0:1 a Jablonec porazil Boleslav 2:0. Sparta nastoupí k odvetě ve středu, ostatní duely se hrají ve čtvrtek. Druhý zápas mezi Jihlavou a Plzní se uskuteční příští středu 9. dubna.

Plzeň nastoupila v téměř nejsilnější sestavě, z tradičních opor chyběl v nominaci jen záložník Kolář. Naopak Jihlava nechala některé důležité hráče v čele s útočníkem Harbou odpočívat.

Přesto to byla Jihlava, kdo se dostal do první vážnější šance, když při rozehrávce zaváhal domácí brankář Bolek, ale nikdo z hostů nedokázal jeho chybu potrestat. Hned vzápětí se po standardní situaci ocitl v dobré pozici jihlavský stoper Krejčí, ale hlavou netrefil míč.

Jinak měla Plzeň velkou územní převahu, nedostávala se však příliš do zakončení. Když už se Rezek dostal za obranu, tak si Horváthův dlouhý pas špatně zpracoval a Tecl pálil z úhlu vedle.

Ve 36. minutě Limberský pronikal do vápna a jeden z hostujících obránců zahrál v pádu rukou. Sudí nařídil pokutový kop a zodpovědnost na sebe vzal Ďuriš, který se z penalty prosadil v sobotu proti Liberci. Jenže tentokrát trefil jen tyč. Tu samou, kterou na jaře nastřelili z penalty už Horváth a Tecl. Pro Plzeň to byla pátá zahozená penalta v ročníku.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

I po změně stran předváděla Jihlava zodpovědný výkon a nenechávala ve své obraně příliš okének, která by Plzeň mohla využít. Naopak zahrozil Kosak, který se po narážečce uvolnil, ale jeho ránu brankář Bolek bez potíží vyrazil.

Domácí trenér Uhrin poslal do hry další dva útočníky. Ani to však nevedlo k výraznějším šancím, Plzeň se dostala jen k střelám z dálky a Procházka a Horváth stříleli těsně mimo.

Třetí střídání už Uhrinovi vyšlo dokonale. Kovařík byl na hřišti minutu a půl, když si naběhl za obranu a tváří tvář brankáři Hanušovi nezaváhal. Vyhlášený nahrávač vstřelil už třetí gól ve třech pohárových zápasech Plzně v tomto ročníku.