ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Ústeckou sérii ukončil Žižkov. Doplatili jsme na hrubky, ví Pelc

• 0
Pět zápasů neměli ve 2. lize přemožitele, šestý soupeř už ale s jejich sérií zacvičil. Viktoria Žižkov včera na domácím trávníku zdolala fotbalisty Ústí 2:0. „Série skončila, ale život jde dál. Uhrát se na Viktorce určitě něco dalo, ale doplatili jsme na hrubky,“ mrzelo ústeckého sportovního manažera Stanislava Pelce.

Žižkov určil ráz utkání ve 13. minutě, kdy Krystan vybojoval míč a uvolnil Engelmanna, který otevřel skóre. Ústí drželo šanci na bodový zisk do posledních minut, jenže Moulis ani Pouček možnosti nevyužili.

V 89. minutě pak domácí vystihli rozehrávku hostů, ve čtyřech se řítili na jediného obránce, kterého vykombinovali, a Sixta definitivně rozhodl střelou do odkryté branky.

„Podle mě by tomu slušela spíš remíza. První půle byla z naší strany špatná, dopředu jsme nic nevymysleli. Ve druhé jsme se zlepšili, byly i šance na vyrovnání, ale chybu v naší rozehrávce domácí v závěru potrestali,“ hodnotil Pelc. Šanci na nápravu bude mít Ústí už v pátek, v derby vyzve Varnsdorf.