• 0
Fotbalisté Litoměřice bitvu o triumf v přeboru Ústeckého kraje a návrat do divize nevzdávají. V utkání 29. kola proti Kadani sice prohrávali 1:3, dvěma brankami za pouhou minutu ale skóre srovnali a dovedli zápas k vítěznému konci, nicméně až po penaltovém rozstřelu. Proto získali dva body a stejný počet nyní ztrácí na lídra z Krupky. Rozhodne napínavé poslední kolo. Podívejte se na video.

Domácím Litoměřicím se první poločas hrubě nevyvedl. Na úvodní gól Uhlíka hlavou sice dokázaly zareagovat zásluhou obránce Hály, který se nádherně trefil z asi pětadvaceti metrů.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Jenže Kadaň udeřila do přestávky ještě dvakrát. Vedení hostům vrátil druhou brankou v utkání Uhlík a o pár minut později už bylo skóre z pohledu domácích 1:3 - Djedovič elegantně přehodil litoměrického gólmana.

Vidina triumfu v ústeckém přeboru je ale pro Litoměřice velmi silná. Proto nesložily zbraně a v 54. minutě předvedly, co to znamená "jít za vítězstvím".

Nejprve po centru hlavou snížil Hýř. Za několik okamžiků později už na světelné tabuli svítilo skóre 3:3! Jeden z domácích hráčů vypálil z dálky, kadaňský brankář jen balón vyboxoval před sebe, kam už si naběhl Rapavý a hlavou srovnal.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

"Jestli kabina něčeho hořce lituje, tak to byla dvouminutovka, kdy postupně Hýř, po něm Tichý a vzápětí Grunert neproměnili veletutovky. I v dalších minutách jsme se snažili strhnout výhru na svou stranu, ale pro tentokrát jsme si asi pomyslně odmítli podat ruku s fotbalovou štěstěnou. Přesto chceme hráče pochválit za jejich úsilí, charakter dotáhnout zápas do vítězného konce," vyjádřili pro klubový web spokojenost kouči Litoměřic Knapík a Zuna.

V základní hrací době už žádný gól nepadl a musel podle místních pravidel rozhodnout penaltový rozstřel, který lépe zvládli domácí.

To vedoucí Krupka měla svůj duel více pod kontrolou, proti Něštěmicích se prosadila hned šestkrát.

Výsledky 29. kola: Krupka - Neštěmice 6:3, Blšany - Vilémov 2:3 na pen., Březno - Modlany 0:3, Litoměřice - Kadaň 4:3 na pen., Bílina - Milešov 1:0 na pen., Litvínov - Modrá 1:0, Děčín - Louny 0:1, Proboštov - Hor. Jiřetín 4:1.