Třebíč - Znojmo

Třebíč - Znojmo - Momentka z utkání Třebíč - Znojmo. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Třebíč přežila penaltu, přesto z poháru vypadla

• 0
Třetiligové Znojmo se stalo dokonalým katem týmů z Vysočiny v domácím poháru. Poté, co ve 2. kole Ondrášovka Cupu vyřadilo po domácí výhře 2:0 druholigovou Jihlavu, včerejším vítězstvím 1:0 podle očekávání zahradilo cestu také divizní Třebíči.

Horácký fotbalový klub, který v předchozím kole šokoval vyřazením prvoligového Slovácka (po remíze 2:2 a úspěšně zvládnutých penaltách), přitom i tentokrát přežil hrozbu pokutového kopu. Ten ve 27. minutě neproměnil hostující útočník Minarech, jehož pokus Beer vychytal.

Po hodině hry ovšem už vedoucí celek MSFL udeřil přesně: v 64. minutě se dalekonosnou střelou prosadil stoper Mička a svým zásahem rozhodl nejen o těsném vítězství Znojma, ale také o osudu posledního zástupce Vysočiny v letošním ročníku domácího poháru.

"Bylo jasné, že můžeme uspět pouze v případě, že podáme nadprůměrný výkon. Ale my podali jen průměrný, a tak jsme zcela po zásluze prohráli," uvedl domácí kouč Libor Zelníček.