Martin Tauš v dresu Líšně

Martin Tauš v dresu Líšně | foto: Profimedia

Příbram nestačila na Líšeň. Sedmnáctiletý Tauš rozhodl, pak se nechal vyloučit

• 5
Příbramští fotbalisté v předehrávce 18. kola druhé ligy podlehli Líšni 0:1. Stejným skóre prohráli také minule v Opavě a čekají na první jarní vstřelený gól i bod. Brněnský tým dohrával o deseti, přesto se posunul na devátou příčku a bodově se dotáhl na osmé Středočechy.

Ústřední postavou zápasu byl sedmnáctiletý útočník Martin Tauš, člen české reprezentace do 18 let. Ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu hlavou po Geržově centru vstřelil svůj první gól v soutěži a rozhodl. Nedlouho po přestávce byl Tauš po druhé žluté kartě vyloučen.

Příbram měla v početní výhodě převahu a vytvořila si několik šancí. Líšeň však ve všech případech podržel brankář Vajner.

FK Příbram - SK Líšeň 2019 0:1 (0:1)

Branky: 45+4. Tauš. Rozhodčí: Radina – Matoušek, Šimáček. ŽK:52. Nkwinga, 78. Fall - 25. Tauš, 51. Dziuba, 75. Otrísal. ČK:54. Tauš.

FK Příbram Melichar – F. Matoušek, Coňk, Fišl (C), Dudl (76. Čejka) – Dav. Krch (61. Hudec), Švestka – Nkwinga (61. P. Hašek), Fall, Nečas – O. Novotný (69. Vokřínek).

SK Líšeň 2019 Vajner – Lutonský, Otrísal, M. Jeřábek (C) – Joković, Gerža (81. Vlasák), Čermák, Mionić (88. Aldin) – Dziuba, Polášek – Tauš.