• 0
Utkání 28. kola přeboru Plzeňského kraje mezi Přešticemi a Svéradicemi bylo jednoznačnou záležitostí. Domácí fotbalisté nasázeli předposlednímu celku soutěže v každém poločase tři góly a zvítězili 6:0. Hattrickem se blýskl Jan Pavlík. Podívejte se na video.

Svéradice jsou jasným sestupujícím a na Přeštice, které okupují čtvrtou příčku tabulky, jednoduše nestačily. „Svéradicím se nedaří, pro nás to tak byla celkem povinná výhra za tři body,“ konstatoval trenér vítězů Václav Uzlík v rozhovoru pro fotbalunas.cz.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

A jak se tři body rodily? První gól zaznamenal po přihrávce Pavlíka nejlepší kanonýr klubu Pavel Bešta v 18. minutě. Pak se dvakrát prosadil sám Pavlík a v obou případech zakončoval prakticky z brankové čáry. Zbylé tři zásahy padly až v závěru utkání.

Zpoza vápna se pěkně trefil obránce Jan Duchek, po něm opět Bešta, jenž tak svou bilanci upravil na 21 branek v sezoně. Hrdinou utkání byl ale Pavlík, který – jak jinak než z bezprostřední blízkosti – zkompletoval hattrick.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Výsledky 28. kola: Lhota - Vejprnice 3:2 (3:1), Rozvadov - Bolevec 2:1 np (1:1), Luby - Holýšov 1:3 (0:2), Rapid Plzeň - Chotíkov 2:3 (1:0), Přeštice - Svéradice 6:0 (3:0), Zruč - Stříbro 0:2 (0:1), Rokycany B - Domažlice B 0:7 (0:4). Utkání Petřín Plzeň - Nýrsko je na programu v pátek 9. června.