• 0
Ještě deset minut před koncem utkání se zdálo, že fotbalisté Lub nezískají v zápase 15. kola přeboru Plzeňského kraje proti Nepomuku jediný bod. A výsledek? Díky zužitkované standardní situaci a lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu mají body hned dva. Podívejte se na video.

Hrála se 82. minuta utkání a domácí Luby měly výhodu standardní situace.

Kopaly ji z hloubi pole a zahrávající hráč ideálně vyslal míč vysokým obloukem do pokutového území.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Tam už byla skrumáž hráčů z obou týmů, a z branky vyběhl i nepomucký gólman. Neúspěšně, protože se sice po balónu natahoval, jak mohl, ale nedokázal ho ani vyboxovat, ani odvrátit na rohový kop, ani ztlumit do svých rukavic.

K míči se totiž probojoval Mlejnek, jenž ho hlavou trkl a poslal ke vzdálenější tyči. Luby srovnaly skóre na 1:1.

Prohrávaly už od 16. minuty. Hostující Nepomuk se dostal do brejku a ačkoliv Rous sprintoval mezi dvěma domácími beky, o balón se nenechal připravit a ze strany přehodil lubského brankáře.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Podle místních pravidel dochází po devadesáti minutách základní hrací doby, kdy je stav nerozhodný, k penaltovému rozstřelu. A ten ovládli domácí 2:0 a získali druhý bod. Stále ovšem zůstávají předposlední s šestibodovým náskokem na šestnáctý Stod.

Tabulku plzeňského přeboru v podzimní části ovládla Koloveč, která naposledy porazila právě Stod 4:2 a na druhou Horní Břízu má jedenáctibodový náskok.

Probojuje se mužstvo, v němž plní funkci hrajícího trenéra bývalý ligový útočník Tomáš Došek, do divize?

Výsledky 15. kola: Příkosice - Vejprnice 1:1, na pen. 5:4, Přeštice - Klatovy 0:1, Luby - Nepomuk 1:1, na pen. 2:0, Rapid Plzeň - Rokycany B 2:0, Horní Bříza - Holýšov 3:0, Koloveč - Stod 4:2, Domažlice B - Bolevec 1:1, na pen. 2:4, Horažďovice - Chotíkov 6:3.