Milan Petržela

Milan Petržela | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Plzeňskému střelci Petrželovi nevadilo, že se mu smála tribuna

• 2
V prvním osmifinálovém zápase Ondrášovka cupu na Kladně se zapsal do listiny střelců druhým gólem. Plzeňský záložník Milan Petržela z něj měl obrovskou radost, v lize totiž v poslední době pálí slepými a v letošních statistikách má zapsánu jedinou branku z úvodního utkání na Slovácku.

"Strašně jsem si tu radost užil, i když to bylo v poháru a ne v lize. Střelecky se trápím, do šancí se teď ani moc nedostávám. Jsem moc rád, že mi to tam konečně spadlo," svěřil se 26letý Petržela.

Gól na Kladně jste vstřelil v 55. minutě a po deseti minutách jste se mohl radovat znovu. Míč vám ale v jasné šanci sklouzl po noze. Co se stalo?
Kluci v kabině mi pak říkali, že se smála celá tribuna. Na svou obhajobu musím říct, že těsně přede mnou míč ještě špičkou kopačky přizvedl vracející se obránce. Už jsem pak nestihl zareagovat a sjelo mi to po nártu ven.

Mrzet vás to nemusí, Plzeň nakonec vyhrála 3:0, což je pro odvetu skvělá výchozí pozice. Co zápas rozhodlo?
Určitě hodně pomohl brzký gól. Do zápasu jsme skvěle vstoupili a hned po minutě jsme vedli. Domácí potom museli otevřít hru a my jsme měli prostor pro kombinaci. Drželi jsme míč a hráli přesně to, co jsme potřebovali. Tři góly k tomu, to je paráda.

Viktorka tak je jednou nohou ve čtvrtfinále. Je vůbec možné takový náskok v domácí odvetě ztratit?
Nejhorší, co by se nám mohlo stát, je Kladno podcenit. To by byla naše smrt. Musíme hrát koncentrovaně, snažit se vstřelit gól a pro postup udělat všechno. Ve čtvrtfinále nechceme chybět.