Jihlava - Mladá Boleslav

Jihlava - Mladá Boleslav - Jihlavský Kotrys se snaží projít před mladoboleslavskou branku. | foto: Václav Hubata-Vacek, MF DNES

Plzeň jen remizovala, a zatím neslaví

• 2
Hattrick stihl zkompletovat do 11. minuty zápasu, před přestávkou ještě přidal čtvrtý gól! Takovým gólovým představením zničil opavský střelec Petr Švancara Chomutov v utkání 26. kola druhé ligy. Opava vyhrála 6:0 a přiblížila se postupové jistotě. Vedoucí Plzeň už dokonce mohla slavit, ale v Kunovicích jen remizovala, a tak si na stoprocetní jistotu musí ještě počkat. Naopak naději na udržení ještě drží Dolní Kounice, vyhrály v Olomouci nad béčkem ligové Sigmy gólem Patrika Holomka z 90. minuty.

Opava - Chomutov 6:0 (5:0)
Favorizovaní domácí se již ve 4. minutě ujali vedení, když po Pospěchově průniku odkopli Chomutovští míč z brankové čáry, ale Švancara ho nekompromisně poslal zpět do sítě. Opavský kanonýr pak potřeboval k hattricku jen sedm minut: nejprve potrestal z penalty faul na Pospěcha, zanedlouho se obětí nedovoleného zákroku stal sám a ani tentokrát se z pokutového kopu nemýlil.

V 33. minutě hlavičkoval zblízka Pospěch, brankář Četverik vyrazil míč jen k Barankovi, ale i jeho dělovku stačil odvrátit na roh. Poté se ale k odraženému míči dostal Sena a upravil na 4:0. A to ještě v první půli nebylo všechno - ve 43. minutě totiž znovu unikl Pospěch a nezištně přihrál Švancarovi, který dal do prázdné branky svůj čtvrtý gól.

V druhém poločase už Opavané výrazně polevili v aktivitě, a tak umožnili i hostům, aby ohrozili soupeřovu branku: v 70. minutě hlavičkoval zblízka Strouhal, ale brankář Vašek míč vyrazil. Pak domácí Hampel a Švancara spálili dvě stoprocentní příležitosti, ale šestý gól přesto přišel: v závěru se dokázal prosadit Hampel.

Branky: 4., 9. z pen., 11. z pen. a 43. Švancara, 34. Sena, 86. Hampel. Rozhodčí: Bejlek. ŽK: Černín, Švancara, Holý - Rišian, Altman, Džuban, Doksanský. Diváci: 3524.

Kunovice - Plzeň 1:1 (1:1)
Hostům přiblížil postupovou radost v 38. minutě Smíšek, který po Barteskově trestném kopu překonal hlavou kunovického gólmana Kosmála. Plzeň se ale neradovala dlouho, protože ještě před přestávkou si naskočil na Kučerův roh Máčala a jeho hlavička rovněž skončila v síti.

V druhém poločase měly oba celky blízko k tříbodovému zisku. Proti Ježovi však perfektně zasáhl domácí Kosmál a naopak Faldynova rána v nastaveném čase skončila v náruči brankáře Západočechů Colceaga.
Branky: 42. Máčala - 38. Smíšek. Rozhodčí: Wilczek. ŽK: Faldyna, Kopčil - Jež. Diváci: 527.

Most - Vítkovice 1:0 (0:0)
Domácí fotbalisté měli po celý zápas více ze hry než jejich soupeř, avšak dlouho jim chybělo přesnější zakončení. Jejich snahu nakonec odměnil Škoda, který v nastaveném čase prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Most tak prodloužil plzeňské čekání na postup: remíza s Vítkovicemi by totiž Západočechy již dnes posunula do první ligy.
Branka: 90. Škoda. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: Jan Procházka, Hamouz, Zábojník - Vojáček, M. Černý. Diváci: 576.

Olomouc B - Dolní Kounice 0:1 (0:0)
V prvním poločase udávali tón hry domácí hráči, ale brankové příležitosti přišly až v závěru. Nejdříve střelu domácího Schulmeistera kounický brankář vyrazil, na druhé straně se potom ocitl ve vyložené šanci Kopunec, ale jeho střelu vykryl gólman Kjučukov.

V druhé půli domácí přeskupili útočnou řadu a zvýraznili svoji převahu, ale v žádné brankové příležitosti se neobjevili. Naopak Kounice, které hrály celý zápas hlavně na obranu, se v závěrečné minutě dostaly k třem rohovým kopům za sebou. Na poslední z nich si naběhl Patrik Holomek a zblízka hlavou zajistil hostům vítězství a důležité tři body v boji o záchranu.
Branka: 90. P. Holomek. Rozhodčí: Možíš. ŽK: M. Hubník, Krajčovič - Němec. Diváci: 165.

Jihlava - Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
V pouze průměrném utkání si z Jihlavy všechny body odvezli hosté z Mladé Boleslavi. V prvním poločase využil chybu jihlavského brankáře Vorla Sedláček a do prázdné brány lehce skóroval. V druhé půli měli více ze hry domácí, po ojedinělém brejku Středočechů ale v pokutovém území fauloval domácí Šourek a Paleček z penalty zpečetil výhru Mladé Boleslavi.
Branky: 17. Sedláček, 78. Paleček z pen. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Šourek - Hodan, Kulvajt, Cigánek. Diváci: 200.

Xaverov Horní Počernice - LeRK Prostějov 1:1 (1:1)
Domácí se dostali do vedení už v šesté minutě, když Frýdek skóroval hlavou po Bartošově přihrávce. Brzy však bylo vyrovnáno. O čtvrt hodiny později Opravil přihrál volnému Navrátilovi, který svým čtvrtým gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce mužstva.

V dalších minutách měli hráči Prostějova několik dalších šancí, ale Tichý a Lukšík je nevyužili. Podobně dopadli na druhé straně Frýdek a Karnay. Ve druhém poločase byli nebezpečnější hosté a Navrátil mohl skóre otočit, ale znovu neuspěl.
Branky: 6. Frýdek - 21. Navrátil. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Janoviak (Prostějov). Diváci: 300.

Pardubice - Neratovice 0:0
Hosté potvrdili, že jejich slabinou je útočná fáze a prakticky si nevytvořili žádnou gólovou příležitost. Hráli však s dobře organizovanou obranou, proti které se pardubičtí fotbalisté dlouho nedovedli prosadit. Až po přestávce se domácí dostali do tří šancí, které však zmařil neratovický brankář Winter.
Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 170.

HFK Olomouc - Sparta B 1:1 (0:0)
V prvním poločase se oba celky zaměřily na obranu, hrálo se převážně mezi šestnáctkami a bez šancí. Jedinou střelu na branku vyslal až po půlhodině olomoucký Zdráhal, ale Špit si s jeho
hlavičkou poradil. Hosté se dostali do první šance až po hodině hry, kdy unikl po pravé straně Holenda, ale Dort na jeho přihrávku nedosáhl.

Pak opět zahrozili Hanáci: střídající Lukáš však v dobré pozici přestřelil a Gába těsně minul branku. Pět minut před koncem rozehrál sparťan Mynář přímý kop, na který nejvýše vyskočil Abanda a hlavou skóroval. V 90. minutě pak vystřelil zdálky Lošťák, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru a domácí tak zachránili bod.
Branky: 90. Lošťák - 85. Abanda. Rozhodčí: Marada. ŽK: Dort, Mynář (oba Sparta). Diváci: 320.