Plzeň je ve druhé lize poslední

Praha - Plzeň, která na jaře sestoupila z nejvyšší soutěže, prohrála ve druhé lize i druhý zápas a uzavírá tabulku. V obou utkáních naopak dokázaly zvítězit celky Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. Hrubé chyby plzeňského brankáře Šilhavého využil ve čtvrté minutě mladoboleslavský Slezák ke vstřelení úvodní branky. Plzeňští mladíci poté zvýšili obrátky a vyrovnali, avšak druhá polovina zápasu se pak nesla pouze ve znamení jejich zoufalé snahy o rozhodnutí.

Gól ale padl do domácí branky, opět zásluhou důrazného Slezáka. Ve vzrušeném závěru se měnil pouze počet hráčů na ploše, skóre již zůstalo stejné.

Jihlava - Kolín 1:0 (1:0)
Jihlavští měli od první minuty více ze hry. Jediná branka zápasu padla v 13. minutě, kdy si míč vyměnili Kaplan se Slavíkem, jenž rozhodl o zisku tří bodů. V druhé půli, zejména po vyloučení kolínského Průchy v 54. minutě, tlak domácích ještě zesílil, ale šance Kaplana, Hekrleho, Kadlece ani Vaculíka brankami neskončily.
Branka: 13. Slavík. Rozhodčí: Kordula. ŽK: Veselý, Kaplan, Koníř - Průcha, Svoboda, Kunášek, Klička. ČK: 54. Průcha. Diváci: 1900.

Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav 1:2 (1:1)
Hrubé chyby domácího brankáře Šilhavého využil ve čtvrté minutě mladoboleslavský Slezák ke vstřelení úvodní branky. Plzeňští mladíci poté zvýšili obrátky a vyrovnali, avšak druhá polovina zápasu se pak nesla pouze ve znamení jejich zoufalé snahy o rozhodnutí. Gól ale padl do domácí branky, opět zásluhou důrazného Slezáka. Ve vzrušeném závěru se měnil pouze počet hráčů na ploše, skóre již zůstalo stejné.
Branky: 27. Fořt - 4. a 64. Slezák. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Smíšek, Sabiak - Skoupý. ČK: 84. Král - 72. Skoupý. Diváci: 1434.

Most - Olomouc B 3:1 (1:0)
Domácí šli do vedení po Pěchoučkově pohledné akci, Olomoučtí poté srovnali krok, ale pouze herně. Po přestávce už patřilo hřiště Mostu, jehož hráčivstřelili další dva góly a dovolili soupeři snížit na konečných 1:3 až v poslední minutě.
Branky: 23. Pěchouček, 52. Polomský, 80. Vašák z pen. - 90. Rojka. Rozhodčí: Bejlek. ŽK: Šmíd - Jordánek, Rojka, Čep. Diváci: 1196.

České Budějovice - HFK Olomouc 3:1 (2:1)
Zápas rozhodly dva rychlé góly domácího mladíka Sivoka na konci úvodní čtvrthodiny. Olomoučtí sice snížili, ale na bod nedosáhli, i proto, že v druhé půlipřišli o dva vyloučené hráče. V poslední minutě naopak pojistil budějovické vítězství třetím gólem Plocek.
Branky: 12. a 15. Sivok, 90. Plocek - 31. Lošťák. Rozhodčí: Liba. ŽK: Sivok - Šavrňák, Nechvátal. ČK: 55. Pavlínský, 73. Nechvátal (oba HFK Olomouc). Diváci: 2838.

Prostějov - Xaverov 2:2 (1:1)
V Prostějově se začalo hrát se zpožděním 47 minut, o něž se hosté zdrželi kvůli neprůjezdné dálnici. Přestože přes hodinu silně pršelo, hrál se výborný fotbal, v němž Hanáci dokázali svou převahu využít jen k dvojímu vyrovnání.
33. Štefka, 85. Spáčil - 23. Šindelář, 65. Putík. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Kreml, Lukšík - Šindelář, Houštecký. Diváci: 1050.

Chomutov - Vítkovice 0:1 (0:0)
Chomutov měl po většinu utkání převahu, o čemž svědčilo deset střel na branku Vítkovic. Po Derychově gólu ale hosté ožili, zatímco Severočeši znervózněli a vyrovnat se jim už nepodařilo.
Branka: 63. Derych. Rozhodčí: Kafka. ŽK: Poláček - Hruška, Kupka. Diváci: 944.

Neratovice - Zlín 1:1 (0:1)
V prvním poločase měli jednoznačně navrch hosté, jenže dokázali proměnit jen jednu ze čtyř brankových příležitostí. Neratovické podržel brankář Winter a jeho spoluhráči se v druhé půli stále více osmělovali; nebezpečné byly zejména Fingerhutovy útočné akce po levé straně. První velkou příležitost po jeho přesné přihrávce zahodil Kretek, při druhé šanci vyřešil nebezpečí před brankou hostů obránce Novosad rukou a Brzezina pokutový kop s jistotou proměnil.
Branky: 82. Brzezina z pen. - 34. Koubský. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: Bezpalec, Janeček - Novák, Koubský. ČK: 89. Bezpalec. Diváci: 420.

Pardubice - Ratíškovice 1:0 (0:0)
Po nezáživném prvním poločase se v druhé půli začal hrát o mnoho kvalitnější fotbal. Pomohla k tomu vedoucí branka domácích, po které Pardubice převzaly iniciativu, ale jejich nápor zbrzdilo Nohavicovo vyloučení po druhé žluté kartě za hraní rukou. Hosté ale početní převahu nevyužili, naopak domácí mohli v 79. minutě vítězství pojistit. Ratíškovice se dostaly do jediné šance v 85. minutě, ale Kroupa v souboji s domácím Vrbou neuspěl.
Branka: 47. Bosák. Rozhodčí: Zejda. ŽK: Třasák, Nohavica, Bednář - Svoboda. ČK: 62. Nohavica (Pardubice). Diváci: 510.

16. Plzeň 2 0 0 2 2:5 0

Vítkovický fotbalista Daniel Kaspřík se snaží uniknout Luďkovi Altmanovi z Chomutova v utkání druhé ligy.

Jihlavský fotbalista Slavík si připravuje míč, za chvilku vypálí a dostane svůj tým do vedení nad Kolínem.