Pardubičtí fotbalisté přezimují na šestém místě druhé ligy.

Pardubičtí fotbalisté přezimují na šestém místě druhé ligy. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Výkon z Bohemky? V podzimní části nejhorší, říká kouč Pardubic

• 0
Notně rozladěný byl po nedělním podvečerním zápase v Praze na Dolíčku proti Bohemians 1905 (3:1 pro domácí) trenér Pardubic Martin Svědík. Dokonce až tak, že výkon mužstva označil za nejhorší v podzimní části druhé ligy.

"Ještě jsem to nevstřebal," říkal včera kouč, jenž dnes podstoupí v nemocnici operaci tříselné kýly, kterou úmyslně odsunul za první část soutěže.

"Hráli jsme, jako že se nemůže nic stát. Starší hráči jako Dittrich, Prorok nebo Jeřábek na hřišti nefungovali, jak by měli, a ostatní se svezli s nimi," nebral si kouč servítky.

Kromě brankáře Shejbala podle něho snesl přísnější měřítko ještě středopolař Dubský a na začátku zápasu stoper Tischler. "U ostatních však mám výhrady. Týmový duch nám tentokrát chyběl, na hřišti si nic mezi sebou neřekli," mrzelo Svědíka.

Jak k takovému výpadku vůbec mohlo dojít? Částečně prý vinou toho, že fotbalisté už měli v hlavách zimní přestávku.

"Také se projevilo prostředí a atmosféra - třeba pod umělým osvětlením někteří hráči nastoupili poprvé v životě," dodal Svědík.

Na Dolíček si navíc našly cestu tři tisícovky diváků, na což nejsou Východočeši ze stadionu Pod Vinicí zrovna zvyklí. Trochu se jim tudíž podlomila kolena.

V úvodu zápasu hrozili "klokani" Pardubicím zejména ze standardních situací; ty ještě hosté vyřešili, po dvacátéminutě však začalo být v jejich pokutovém území pořádně horko. Ve 22. minutě pak šli Bohemians zásluhou Jirouše do vedení, které stvrdil krátce po začátku druhé půleMoravec.

"Martin Shejbal navíc chytil jen v prvním poločase další čtyři šance, jinak by to bylo ještě horší," poznamenal Svědík na adresu devětatřicetiletého kapitána Pardubic, který minule týmu chyběl kvůli červené kartě, již "vyfasoval" před dvěma týdny v utkání s HFK Olomouc.

V 71. minutě sice Janecký, který vystřídal matného Hundáka, snížil na 1:2, ale z následné aktivity Pardubic už nic nebylo aminutu před koncem základní hrací doby definitivně rozhodl domácí Vyhnal.

Výsledek mj. znamená, že Bohemians o skóre udrželi první místo v tabulce před Znojmem; Pardubice zůstaly i přes poslední neúspěch šesté (s bilancí 7 výher, 3 remízy a 6 porážek), což je na nováčka soutěže velice solidní počin.

Svědík ovšem namítá: "Je potřeba vnímat, že to bylo první jarní kolo, amy do něj vstoupili takhle." Skutečně; s Bohemians 1905 se už jeho Pardubice střetly ve 2. kole a doma je porazily 2:0 góly Přibyla a Hundáka. Od 11. srpna, kdy se tak stalo, ovšem uteklo dost času na to, aby se favorizovaný soupeř s ambicemi na postup do nejvyšší tuzemské soutěže poučil.

"Je to velká škoda. Na zápas se přišli podívat prvoligoví trenéři a kdyby chtěli některé naše hráče do ligy, byla by to pro klub dobrá vizitka. Moc jim toho ovšem neukázali," dodal Svědík.