Josef Čtvrtníček (druhý zleva) ještě v dresu Slovácka - archivní fotografie.

Josef Čtvrtníček (druhý zleva) ještě v dresu Slovácka - archivní fotografie. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Břeclav v derby popravil nechtěný šutér Slovácka

• 1
To byla premiéra jako hrom. A navíc dvojnásobná! Vyškovští fotbalisté o víkendu v historicky prvním duelu ve třetí lize deklasovali v jihomoravském derby Břeclav na jejím hřišti 5:2. Nováček může děkovat především útočníkovi Josefu Čtvrtníčkovi, který při debutu v soutěžním utkání za Vyškov nasázel čtyři branky.

Přitom to na vyškovské galapředstavení zpočátku nevypadalo. Dlouholetý účastník MSFL z Břeclavi rivala v úvodu přehrával, v 18. minutě se díky Kuglerovi dostali domácí do vedení. „Prvních třicet minut jsme byli tragičtí,“ přiznává vyškovský forvard. „Potom jsme ale vystřídali, začali hrát na dva útočníky a Břeclav jsme nepustili do žádné šance,“ dodává Čtvrtníček, jenž zavelel krátce před půlí k velkolepému obratu.

Svoji kanonádu totiž vměstnal mezi 37. a 57. minutu. Dlouhán těžil z vynikajícího výběru místa, góly během dvacetiminutovky nastřílel v lafatovském stylu. „K tomu bych to přesně přirovnal,“ kření se rodák z Drnovic. „Lafata říká, že každý jeho desátý gól je krásný. U mě je pěkný každý jedenáctý.“ Nejpovedenější zápas kariéry? „To ne. Tím byl zápas v lize proti Českým Budějovicím, kde hrál zrovna Tomáš Řepka. Bylo to hodně vyhecované. Ale dal jsem gól a na další přihrál,“ vzpomíná Čtvrtníček na dva roky starý mač v dresu Slovácka.

Zdálo se, že nadějný mladík, který pravidelně skóroval i v béčku, by mohl postupně nahradit nestárnoucího hroťáka Libora Doška. Jenže slibně rozjetá kariéra se zadrhla. Místo stabilního místa v týmu, začal pendlovat po hostováních. Ve vyškovské kabině plné mladíků by 24letý Čtvrtníček mohl pořádat besedy, kterými kluby procestoval. Mládežnické starty sbíral doma v Drnovicích či ostravském Baníku. Kromě deseti ligových startů za muže ve Slovácku má za sebou angažmá v Ústí nad Labem, Třinci či Zábřehu.

„Většinou to mělo stejný průběh. První zápasy jsem hrál dobře, ale jako útočník jsem nedával góly. Někdy se i změnil trenér a já přestal hrávat,“ sděluje Čtvrtníček, jenž v zimě zkoušel štěstí i v ligovém Znojmě. „Trenér Kalvoda o mě stál. Jenže se nedokázal klub se Slováckem dohodnout.“

Nyní tak nechtěný slovácký hoch hostuje v dalším týmu. Ve Vyškově, kde vyrůstal a chodil do školy. „Řekl jsem si, že mě to nastartuje, nebo naopak odpálí,“ říká Čtvrtníček, jenž si zvyká na náročného kouče Machálka. „Trenér mi hned řekl, že pokud nebudu běhat, i já budu mít problémy. Tak tvrdě se netrénovalo ani ve druhé lize. V té první pod trenérem Soukupem se zase probírala taktika,“ srovnává odložený šutér, jehož snem je opět si zahrát nejvyšší soutěž.

Skončí jeho příběh prvoligovým happyendem?