Zlínský fotbalista Ivo Zbožínek (vpravo) odehrál míč před kladenským soupeřem v utkání druhé ligy. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Nevídané. Zlínským stadionem zněl aplaus pro domácí fotbalisty

Víc potlesku než za celou loňskou sezonu si v letošní premiéře proti Kladnu užili druholigoví fotbalisté Zlína. Diváci ocenili kombinační hru omlazeného mužstva i vítězství 2:1.

"Zahřálo nás to u srdíčka, ale zbytečné euforii nepropadáme." poznamenal trenér FC Tescoma Marek Kalivoda.

Nadšení fanoušků bylo oprávněné. Až na drobný výpadek v závěru, kdy dovolil loňskému účastníkovi nejvyšší soutěže snížit, Zlín jasně ovládal hru. Domácí nasadili vysoké tempo, jednotlivé řady se neustále prolínaly. Například na jaře zatracovaný záložník Šmahaj se objevil na hrotu útoku, vzápětí zasahoval na levém kraji obranu a hned poté na pravém.

"Zlín proti nám výborně vyjížděl, zatímco my jsme hráli s respektem," uznal trenér Kladna Stanislav Hejkal.

Výsledek je pro hosty milosrdný, protože domácí měli spoustu šancí. Ale proměnili jen dvě. Vítězný vstup do sezony zařídil Filip Novák, který nastoupil až po přestávce. První gól vstřelil, druhý připravil.

"Vybudilo ho, že začal na lavičce," usmál se Kalivoda.

První trefě ve 47. minutě předcházela parádní kombinace. Po dlouhém centru z poloviny hřiště si Pazdera narazil míč s Elšíkem a přízemní přihrávkou našel volného Nováka. Kladenský brankář Pavlík sice jeho ránu ztlumil, ale gólu nezabránil.

Domácí přidali pojistku v 63. minutě. Novák vybojoval u brankové čáry téměř ztracený míč a posunul jej na Zbožínka, který skluzem skóroval.

"Hráči zjistili, jaká hra vede k úspěchu. Jen je škoda inkasované branky, závěr jsme měli zvládnout zkušeněji," podotkl Kalivoda.