Naděje posledních se znova zmenšila

Třinec, Karviná - Ztráta posledních dvou týmů druhé fotbalové ligy, Karviné a Třince, se po 25. kole opět prohloubila. Karvinští prohráli v Pardubicích 0:1 a na čtrnáctý Prostějov ztrácejí šest bodů. Třinec podlehl v Chomutově 1:4 a za záchranou zaostává o sedm bodů. Klid už mají desáté Vítkovice, které hrály 0:0 v Ratíškovicích. Opavští sice doma s Hradcem Králové jen remizovali 1:1, ale drží se bezpečně druzí. "Ve druhém poločase nás Chomutov přehrál," uznal třinecký trenér Lubomír Vašek.

Nelíbil se mu ale přístup hráčů ve druhém poločase. "Vedli jsme jedna nula, ale po dvou brankách soupeře náš tým přestal existovat."

Karvinští ztratili bod v Pardubicích dvě minuty před koncem gólem z penalty. "V minulých třech zápasech venku, ať už v Neratovicích, Mladé Boleslavi nebo Pardubicích soupeř pokaždé vedl gólem z penalty," povzdechl si karvinský trenér Libor Pala.

Je přesvědčený, že v Pardubicích to pokutový kop nebyl. "Jestli to byl faul, tak metr před šestnáctkou," tvrdí Pala a nabízí zajímavé srovnání: "Co jsem u mužstva, tak jsme kopali jedinou penaltu, ale naši soupeři deset."

Karvinští, ani Třinečtí se ještě naděje na udržení nevzdávají. "Dokud není náš sestup jasný, bojujeme dál," prohlásil Pala a upozornil, že Prostějov ve zbývajících pěti kolech hraje s prvními čtyřmi celky soutěže.

"Pro nás bude rozhodující sobotní domácí zápas s Holicí," prohlásil třinecký trenér Vašek. Naději na záchranu oživíme jen v případě výhry."