Karvinský Ján Novák brání Adama Hlouška ze Slavie.

Karvinský Ján Novák brání Adama Hlouška ze Slavie. | foto: ČTK

Mistr z Edenu důležitý zápas podzimu zvládl: Slavia - Karviná 2:0

• 241
Fotbalisté Slavie splnili důležitou domácí povinnost. V odvetě 4. kola Ondrášovka Cupu porazili Karvinou 2:0 a prošli do jarního čtvrtfinále. O góly se postarali v úvodu zápasu Hloušek a po přestávce střídající Šenkeřík. První zápas v Karviné vyhráli 1:0 domácí.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slávisté hráli svůj zápas podzimu. Z pohledu na ligovou tabulku totiž vyplývá, že tým z Edenu může do příštího ročníku pohárové Evropy projít spíš z domácího poháru než z ligy.

Když Hloušek skóroval už ve 3. minutě, vypadalo to, že o postupu Slavie do jarního čtvrtfinále bude brzo rozhodnuto. Tím spíš, když se potom hrálo na jednu branku. Na polovině Karviné se až na brankáře Romanovse často pohybovalo všech zbylých jedenadvacet hráčů.

Jenže s koncovkou si slávisté tradičně netykali a nádherný pokus Skácela vyrazil hostující gólman Kučera na roh. Karviná pořád žila. Kdyby zápas skončil výhrou Slavie 1:0, přišla by na řadu penaltová loterie.

Do druhé půle poslal kouč Jarolím místo Naumova čerstvého útočníka Šenkeříka a ten se trenérovi po čtvrthodině odvděčil: z hranice pokutového kopu přidal málokdy vídaným volejem druhou branku svého týmu.

Čtvrtfinále

Seznam čtvrtfinalistů domácího poháru už je kompletní, v losovacím osudí bude vedle Slavie dalších sedm prvoligových celků: Sparta, Olomouc, Příbram, Jablonec, Teplice, Liberec a Plzeň. Hrát se bude na přelomu března a dubna.

Dlužno zde však připomenout, že o deset minut dřív po bleskovém výpadu selhal v jasné brankové šanci hostující Ficek...

Za dvoubrankového vedení už slávisté soupeři moc nedovolili, naopak předvedli řadu pohledných kombinací, které - ač k dalším gólům nevedly - sklízely potlesk. Stejně jako Skácelem nastřelené tyč a břevno.

Faktem však zůstává, že úřadující mistr přešel přes desátý tým druholigové soutěže o jedinou branku.

"Chtěli jsme postoupit, což jsme splnili," řekl po utkání domácí trenér Karel Jarolím. "Ale výsledek je to ošemetný, protože kdyby Karviná dala náhodný gól, na postup bychom museli dát další branku."

Karvinský kouč Leoš Kalvoda poznamenal, že jeho tým chtěl Slavii potrápit. "Ale domácí se ukázali jako silné mužstvo a postoupili naprosto zaslouženě. Takže Slavii přeju, aby se v lize dostala zase na příčky, které jí náleží."