Bek Sparty Tomáš Řepka hlavičkuje, ve výskoku slávistický útočník Stanislav Vlček. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Kouč Cipro začal vítězně, pohárové derby fotbalistů rozhodl mladík Černý

• 160
Nový kouč slávistických fotbalistů František Cipro začal vítězstvím. Důležitým vítězstvím. V úvodním čtvrtfinále Ondrášovka Cupu slávisté porazili v derby Spartu 1:0. Branku dal v 16. minutě Milan Černý.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Spartu tak poprvé v letošním soutěžním ročníku porazil český klub. V Gambrinus lize, kterou vede, zatím ještě neprohrála. Ve čtvrtek večer utrpěla porážku v pohárové soutěži. Odveta se hraje za dva týdny na Letné, Slavii k postupu stačí i prohra o gól, ale musí aspoň jeden vstřelit.

Mezi tím čeká oba rivaly ještě ligové derby, které se hraje na Letné.

To čtvrteční bylo nezáživné, plné nepřesností a drobných faulů. Chybělo mu všechno. Hrálo se bez pořádné atmosféry, vzrušujících okamžiků i střel na branku. Slávisté svou jedinou šanci proměnili, sparťané ji naopak zahodili. Navíc ještě trefili tyč. Proto prohráli.

Slávisté dřeli, hráli obětavě, bojovali, žádný míč pro ně nebyl ztracený.

Sparťané vyhlíželi ležérně, spoustu minut jen odchodili. Při svých akcích vynechávali křídelní prostory, často si přihrávali dozadu. Snad jakoby ani vyhrát nechtěli.

Nový slávistický kouč Cipro při své premiéře nasadil do hry Milana Černého a byl to dobrý tah. Mladý útočník v 16. minutě dobře trefil přízemní centr Krajčíka, střelu z první pod břevno Blažek těžko mohl mít.

Ani inkasovaná branka sparťany neprobrala, dál pokračovali v ospalém výkonu. Přesto mohli srovnat. Ve 27. minutě Kadlec téměř z poloviny hřiště utekl Kopicovi, ale sólo na Vaniaka zakončil střelou vedle. Víc první poločas nenabídl.

Ani po přestávce se mužstva nevytáhla, sparťané sice byli aktivnější, snažili se vyrovnat, ale do šancí se nedostali. Pár nadějných příležitostí měli, ale nenaložili s nimi dobře.

Dobře střílel v závěru Sionko z přímého kopu, míč krásně zakroutil přes zeď, ale trefil jen tyč.