Jihlava by chtěla vystoupat ještě výše

Jihlava - Ve velké pohodě teď hrají druholigoví fotbalisté FC Vysočina Jihlava. O víkendu s přehledem porazili Vítkovice 4:0, pošesté v řadě neprohráli a vyšplhali se na šesté místo. Na vedoucí Kladno ztrácejí ve velmi vyrovnané soutěži pouhé dva body. "Konečně jsme si začali věřit," libuje si kouč týmu Jaroslav Netolička.

Po katastrofálním začátku se jeho svěřenci rozjeli ve velkém stylu. Ještě před měsícem půl byli předposlední.

Dnes už si v klubu mohou dávat smělejší cíle. Do konce podzimu by rádi poskočili ještě o jedno místo výš. Stačí málo - uspět v posledních dvou soubojích proti Pardubicím a Spartě B. "S touhle pohodou, kterou teď máme, jsme schopni vyhrát," nebojí se Netolička.

"Je to něco úplně jiného než na začátku. Nejsme pod psychickým tlakem. Uhráli jsme v poslední době dost bodů," pochvaloval si kapitán týmu Michal Kadlec.

Šňůra dobrých výsledků se projevila i na trénincích. Pro sportovce tolik typické legrácky v jistou dobu z kabiny téměř vymizely. Teď je vše zase při starém.

Sebevědomí Jihlavané prokázali i v posledním domácím zápase. Předposlední Vítkovice prakticky od první minuty přehrávali a nepustili je do žádné vážnější šance. Tým ze severu Moravy držel krok pouze patnáct minut.

"Myslím si, že to ale rozhodně není špatný mančaft. Měli jsme štěstí, že jsme brzy dali gól. Potom to otevřeli, a my jsme měli větší prostor," odmítl lehké utkání tvůrce hry FC Vysočina Petr Vladyka.

Byl to právě on, kdo mužstvo v prvním poločase uklidnil precizně kopnutou penaltou, která poslala Vysočinu do vedení 2:0.

Trenéři původně chtěli do konce podzimu získat více než dvacet bodů. To si jim už povedlo, proto kádr pošilhává i po vyšších příčkách. "Určitě chceme uhrát i další body. Čím víc jich teď budeme mít, tím lepší budeme mít pozici na jaře," uvědomuje si Vladyka.

"Úplně ideální by bylo, kdybychom získali všech šest bodů," usmál se Kadlec. "Každopádně bychom ale chtěli vyhrát domácí utkání s Pardubicemi. Co nás čeká na Spartě, nevíme, ale každý zápas je otevřený."

Kromě dvou ligových duelů čeká na Vysočinu ještě jeden v Poháru ČMFS. Ten je ale ze všech tří nejtěžší. Do Jihlavy totiž přijede úřadující vicemistr České republiky: Slavia Praha.
Zápas se hraje na stadionu v Jiráskově ulici v úterý 28. října. Výkop je ve 14.30.