Hradecký fotbalista Jakub Rada v duelu s Pískem. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradec se dočkal. Výhra nás musí povzbudit, říká trenér Frťala

• 0
Povinnost to ve sportu nemůže být nikdy, ale v tomto případě snad už asi opravdu byla. Fotbalisté Hradce Králové ji výhrou nad třetiligovým Pískem s přehledem splnili.

V sedmém zápase zimní přípravy, zároveň předposledním před startem jarní části druholigové soutěže, byla první.

Hradec svého soupeře porazil 3:0 a na vylepšení zimní přípravné bilance bude mít ještě sobotní duel s rovněž třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou, o týden později přijde první jarní ligový zápas, ke kterému přijede brněnská Líšeň.

„Výhra nás musí povzbudit. Hodně jsme chtěli, abychom byli v obraně pevní a nedělali hrubky jako v minulých zápasech. Jsem rád, že jsme hráli bez chyb, nedostali jsme gól. Od toho se odvíjí pohoda v týmu, tenhle výsledek je důležitý,“ uvedl trenér hradeckého mužstva Zdenko Frťala.

Výhra 3:0 nad Pískem je, jak už bylo řečeno, teprve první v této zimní přípravě, zápas bez obdržené branky ale Hradec už za sebou měl. Dosáhl ji v utkání s rezervou pražské Sparty, zápas ale tehdy skončil bez branek.

Příznivé počasí pustilo oba týmy na přírodní trávník tréninkového hřiště. „Terén vynikající a soupeř nás nešetřil. Musím pochválit všechny hráče, až na pár věcí, které jsme mohli řešit s větším klidem,“ řekl Frťala.

Hradec dal první gól už po necelých čtyřech minutách, kdy se po standardní situaci prosadil stoper Martinec, chvíli před přestávkou se poprvé v utkání prosadil útočník Vlkanova.

Když na začátku druhé půle Vlkanova vstřelil svůj druhý gól a zároveň třetí svého týmu, byl v hradeckém dresu na hřišti už i záložník Jakub Rada. Nejnovější posila Hradce, která přišla v závěru týdne na hostování z Bohemians 1905, si připsala na své konto první 45 hradeckých minut.

To vše po jediném tréninku s týmem. „Všichni jsme rádi, že je tady v kabině. Věříme, že bude přínosem, podle mě je to rozdílový hráč,“ uvedl k jeho příchodu hradecký kouč, „budeme ho chtít maximálně využít, nelze ale čekat, že během jednoho týdne bude hráčem pro reprezentaci.“