POZOR NA HLAVU! Hradecký Petr Schwarz (vlevo) se v pohárovém zápase v Červeném...

POZOR NA HLAVU! Hradecký Petr Schwarz (vlevo) se v pohárovém zápase v Červeném Kostelci dostal svojí kopačkou hodně blízko k hlavě jednoho z domácích hráčů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hradečtí fotbalisté jdou v poháru dál, spasil je gól z konce zápasu

• 0
Byla to až možná nečekaná dřina se šťastným koncem v podobě postupu. Fotbalisté FC Hradec Králové ve 2. kole pohárového MOL Cupu výsledkově nezaváhali, ale na hřišti divizního nováčka Velvar se dlouho nemohli prosadit. Jediný a tím i vítězný a postupový gól vstřelil až šest minut před koncem Miker.

Hradci tím zajistil postup do 3. kola, kde mu los už může přidělit prvoligového soupeře.

Hradečtí trenéři při určování základní sestavy navázali na praxi svých předchůdců z minulých sezon. Některé opory dostaly úplně volno (Ottmar, Vlkanova, Jirsák, Martan), některé zůstaly na střídačce a do zápasu naskočily až v jeho průběhu (Pázler, Zorvan).

Příležitost naopak dostali hráči, kteří toho v dosavadních dvou druholigových kolech moc nenahráli, což platilo především o mladých (Martinec, Čech, Jukl, Trávníček, Miker).

MOL Cup - 2. kolo

Velvary - FC Hradec Králové 0:1 (0:0).

Branka: 84. Miker. Diváků: 500.
Velvary: Měsíček – Obrtlík (85. Křtěn), Ludvík (9. Stýblo), Tenkl, Červený, Budějský, Šalda, Chrobák, Pavlíček, Holub (76. Mucha), Vašut.
Hradec Králové: Lindr - Pajer, Čech, Martinec, Mudra - Jukl (67. Pázler), Schwarz-Krátký, Trávníček (46. Zorvan), Súkenník - Žondra.

Hradecká základní jedenáctka pak nápadně připomínala tu, která v neděli vyběhla proti Spartě k zápasu Juniorské ligy, shodovalo se v ní sedm jmen z té včerejší.

Dlouho se zdálo, že to na nadšeně hrající domácí nebude stačit. Hradec sice měl převahu, po přestávce dokonce místy drtivou, ale své šance úspěšně zahazoval. Naopak už v 9. minutě mohl prohrávat, ale domácí Vašut sám před gólmanem Lindrem jeho branku minul.

Přesto nakonec favorit nenechal zápas dojít do prodloužení, šest minut před koncem základní hrací doby totiž Miker přesně zakončil akci dvojice Krátký, Pajer a bylo po možném překvapení. I když překvapení. v případě Velvar by letos nebylo první, v předcházejícím kole totiž po výhře 1:0 senzačně vyřadily rovněž druholigové České Budějovice.